Založ si blog

Stargate Universe – hviezdny štart Stargate Universe v Nemecku!

SG·U

STARGATE UNIVERSE

 

SEASON 1

\"100221020034850871\"

Hviezdny štart Stargate Universe!

Seriál odštartoval minulý týždeň v Nemecku s obrovským úspechom!

 

Stargate Universe kúpila nemecká televízia RTL II, sesterská stanica RTL, ktorej však patrí posledné miesto sledovanosti v Nemecku, zainvestovala a dopriala svojím divákom obrovskú lahôdku. RTL II je televíziou, kde sa vysielajú tituly, ktoré by na RTL nedosiahli potrebnú sledovanosť alebo nemajú na RTL priestor. To je na objasnenie toho, aby nevzniklo nedorozumenie, že RTL II je nejaká slabá televízia, práve naopak, teší sa veľkej obľube, keďže každý si tu nájde svoj seriál, ktorý sleduje. Ale späť k Stargate Universe!

 

RTL II odpremiérovala úvodný dvojčasť s obrovským úspechom. Jej priemery sledovanosti sa pohybujú na úrovni 6 %, no SGU jej priniesla sledovanosť 12,4 %!!!

Je to naozaj obrovský úspech, keďže takéto podiely majú problém dosiahnuť aj „veľké“ nemecké televízie. Sledovanosť bola na úrovni Pro 7. Stargate Universe neubrala na sledovanosti ani olympiáda, ani iné prime-timeové programy na iných staniciach, ako napríklad Pro 7 vysielala v tejto dobe Zúfalé manželky, ktoré patria k najobľúbenejším seriálom v Nemecku. Treba však dodať, že fanúšikovská základňa Hviezdnej brány je v Nemecku obrovská, takže SGU bude prinášať aj naďalej dobré čísla sledovanosti.

 

A teraz sa prenesieme z Nemecka do späť do Kanady, kde už budúci týždeň, konkrétne, 10.marca začne natáčanie 2.série Stargate Universe. Tvorcovia počkali až skončí zimná olympiáda a teraz, keď sa situácia v meste upokojila a život sa vracia do starých koľají sa môžu pustiť do práce. Tvorcovia prezradili aj nejaké zaujímavé informácie o nepriateľovi, ktorý sa v SGU objaví. Pravdepodobne to budú infiltrovaní agenti Luciánskej aliancie (diváci SG-1 dôverne poznajú). Vyzerá to tak, že sa infiltrovali na Destiny a zbierajú informácie, problémom však je, že nemôžu poslať informácie späť…

 

No teraz najväčšia pozornosť sa upriamuje na druhú polovicu 1.série, ktorá odštartuje už 2.apríla!

Grey´s Anatomy – prečo len niektorí majú viac šťastia ako iní?

26.06.2017

Najúspešnejšia lekárska dráma sa dočká aj 14.série! Trinásty rok vysielania najúspešnejšej lekárskej drámy v USA je úspešne skončený. V polovici mája televízia ABC odvysielala „horúce“ viac »

Agents of S. H. I. E. L. D. – spoznali svoje druhé ja vo virtuálnom pekle

21.06.2017

Značka S.H.I.E.L.D. to dokázala! Prežila vlastnú smrť! Jedným z najväčších prekvapení konca televíznej sezóny bolo aj oznámenie televízie ABC, že neruší seriál Agents of S.H.I.E.L.D. viac »

Once Upon a Time – zabudnite na šťastné konce! Sú to len prežitky doby

14.06.2017

Šiesta séria bola kvalitatívne rozdielna. Tú kvalitnejšiu časť si diváci zvykli už nepozerať. Šiesta séria Once Upon a Time (Kde bolo, tam bolo) má svoj kontroverzný záver za sebou. Televízia viac »

Helmut Kohl

Zaživa Helmut Kohl spojil Nemecko, jeho rodinu však nezmierila ani jeho smrť

27.06.2017 12:09

Zmierenie rozhádanej rodiny Helmuta Kohla zaželal dnes na obrade v Berlíne duchovný Karl Justen.

Srebrenica,

Holandsko podľa súdu nesie podiel viny na masakre v Srebrenici

27.06.2017 12:08

Odvolací súd v Haagu v zásade potvrdil rozsudok civilného súdu z roku 2014, že Holandsko nesie časť viny na masakre bosnianskych moslimov v Srebrenici v roku 1995.

06-hore 3x

Iba polovica Slovákov cíti istotu zamestnania

27.06.2017 12:00

Ekonomika šliape na plné obrátky, problémom je dnes skôr akútny nedostatok pracovnej sily. Slováci aj napriek tomu majú obavy zo straty zamestnania.

Turecko, explózia

Na plukovníka ukrajinskej rozviedky spáchali v Kyjeve bombový atentát

27.06.2017 11:40

Veliteľa špeciálnych síl ukrajinskej vojenskej rozviedky plukovníka Maksyma Šapovala zabil v Kyjeve výbuch bomby nastraženej v jeho služobnom aute.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 377
Celková čítanosť: 922636x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu