Založ si blog

Stargate Universe – hviezdny štart Stargate Universe v Nemecku!

SG·U

STARGATE UNIVERSE

 

SEASON 1

\"100221020034850871\"

Hviezdny štart Stargate Universe!

Seriál odštartoval minulý týždeň v Nemecku s obrovským úspechom!

 

Stargate Universe kúpila nemecká televízia RTL II, sesterská stanica RTL, ktorej však patrí posledné miesto sledovanosti v Nemecku, zainvestovala a dopriala svojím divákom obrovskú lahôdku. RTL II je televíziou, kde sa vysielajú tituly, ktoré by na RTL nedosiahli potrebnú sledovanosť alebo nemajú na RTL priestor. To je na objasnenie toho, aby nevzniklo nedorozumenie, že RTL II je nejaká slabá televízia, práve naopak, teší sa veľkej obľube, keďže každý si tu nájde svoj seriál, ktorý sleduje. Ale späť k Stargate Universe!

 

RTL II odpremiérovala úvodný dvojčasť s obrovským úspechom. Jej priemery sledovanosti sa pohybujú na úrovni 6 %, no SGU jej priniesla sledovanosť 12,4 %!!!

Je to naozaj obrovský úspech, keďže takéto podiely majú problém dosiahnuť aj „veľké“ nemecké televízie. Sledovanosť bola na úrovni Pro 7. Stargate Universe neubrala na sledovanosti ani olympiáda, ani iné prime-timeové programy na iných staniciach, ako napríklad Pro 7 vysielala v tejto dobe Zúfalé manželky, ktoré patria k najobľúbenejším seriálom v Nemecku. Treba však dodať, že fanúšikovská základňa Hviezdnej brány je v Nemecku obrovská, takže SGU bude prinášať aj naďalej dobré čísla sledovanosti.

 

A teraz sa prenesieme z Nemecka do späť do Kanady, kde už budúci týždeň, konkrétne, 10.marca začne natáčanie 2.série Stargate Universe. Tvorcovia počkali až skončí zimná olympiáda a teraz, keď sa situácia v meste upokojila a život sa vracia do starých koľají sa môžu pustiť do práce. Tvorcovia prezradili aj nejaké zaujímavé informácie o nepriateľovi, ktorý sa v SGU objaví. Pravdepodobne to budú infiltrovaní agenti Luciánskej aliancie (diváci SG-1 dôverne poznajú). Vyzerá to tak, že sa infiltrovali na Destiny a zbierajú informácie, problémom však je, že nemôžu poslať informácie späť…

 

No teraz najväčšia pozornosť sa upriamuje na druhú polovicu 1.série, ktorá odštartuje už 2.apríla!

Gotham – smutný pohľad na mesto, ktoré nechce byť vytrhnuté z agónie

13.08.2017

Tretia séria sa skončila s vidinou šialene dobrej 4.série! Gotham počas tretieho roku vysielania zaznamenal veľké míľniky v deji a priniesol na obrazovky jeden z najlepšie spracovaných komiksových viac »

The Originals – tretíkrát koniec neoklamali. Je to začiatok pre niečo úplne nové?

02.08.2017

Pripravuje sa tretí upírsky seriál? Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej renesancie ich úspech nelichotivo ukončí pre divácky viac »

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

Barcelona, útok

Svetoví politici a aj športovci odsúdili útok v Barcelone

17.08.2017 22:07, aktualizované: 18.08.2017 00:16

Pri teroristickom útoku v metropole Katalánska zomrelo najmenej 13 ľudí a viac ako 100 bolo zranených.

fico

Fico: Konal som razantne, ale korektne

17.08.2017 20:00

Premiér Robert Fico je presvedčený, že vládni partneri sú schopní pokračovať ďalej. O situácii v koalícii poskytol exkluzívny rozhovor denníku Pravda.

Smolíková

Povedie ministerstvo školstva Smolíková?

17.08.2017 19:00

Takmer po roku a pol úradovania skladá minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) zbrane. Nohy mu podrazilo pochybné rozdeľovanie eurofondov za 600 miliónov eur.

Peter Kažimír

Kažimír chce viac podporiť nájomné bývanie

17.08.2017 18:00

Ministerstvo financií chce viac podporiť nájomné bývanie ako kupovanie bytov do vlastníctva. Pre mladých mení podporu pri hypotékach.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 384
Celková čítanosť: 960199x
Priemerná čítanosť článkov: 2501x

Autor blogu