Založ si blog

Stargate Universe – niektoré spomienky prinášajú bolesť!

STARGATE

UNIVERSE

 

SEASON 1

100221020034850871

Niektoré spomienky prinášajú bolesť!

 

Nová časť Stargate Universe prichádza už v piatok večer!

 

Po dlhšej dobe sa pozrieme aj do vzdialeného vesmíru, už v piatok večer odvysiela televízia SyFy už 17.časť 1.série s názvom Pain.

Čaká nás iste zaujímavá časť, keďže posádku antickej lodi Destiny budú trápiť halucinácie spojené s ich spomienkami, no nebudú to príjemné spomienky. Každého dostihnú ich nočné mory.

Posádka Destiny si myslí, že ich čaká kľudné obdobie. Loď práve cestuje medzi dvoma galaxiami, takže žiadne zastavenie ich nečaká, ani žiadna nová planéta. Takisto sa zbavili nepriateľských mimozemšťanov, ktorí ich prenasledujú od 11.časti, odolali aj niekoľkým ich útokom, no teraz z neznámych príčin každý z posádky začne mať halucinácie a nočné mory. TJ ako jediná lekárka na lodi sa bude snažiť každému pomôcť, no nebude to ľahké s obmedzenými zdrojmi. Čo spôsobilo ťažké psychické stavy členov posádky. Je to následok stresových situácií, ktoré musia na Destiny každodenne zažívať alebo je to niečo iné?

 

Trailer 17.časť:

http://www.youtube.com/watch?v=c8vtrO_KHMA

 

Tieto časti nás ešte čakajú:

17.časť – Pain – 14.máj

18.časť – Subversion – 21.máj

nasleduje vysielacia prestávka

19.časť – Incursion (Part 1) – 4.jún

20.časť – Incursion (Part 2) – 11.jún.

 

Seriál Stargate Universe zaznamenal obrovský úspech. Bol totiž nominovaný na 17 cien Leo, čo je veľmi dobrým znamením o jeho obľúbenosti nielen u divákov, ale u kritikov. Ceny sa budú odovzdávať 4. a 5.júna, tak držme palce, aby SGU zozbieral, čo najviac cien.

Druhou správou, ktorá hýbe svetom SGU je, že na Ukrajine bez dovolenia tvorcov a štúdia miestna televízia odvysielala všetky časti 1.série SGU. Po internete teda už niekoľko dní kolujú všetky zostávajúce časti 1.série!

Je to naozaj veľký problém, ktorý sa dotýka všetkých, počnúc od tvorcov a končiac televízia SyFy, ktorá má zakotvené, že práve ona bude ako prvá vysielať aktuálne časti a až neskôr môžu ostatné krajiny a televízie vysielať aktuálnu časť. Jednoducho sa nemôže stať, aby nejaká iná televízia predbehla domovskú televíznu stanicu, ktorej seriál patrí. Teraz sa však tvorcovia obávajú o sledovanosť zostávajúcich časti a hlavne finále 1.série, ktoré môže tento krok veľmi negatívne ovplyvniť.

Štúdio MGM určite bude ukrajinskú televíziu žalovať a samozrejme aj vyhrá, keďže ukrajinská televízia nemala exkluzivitu vo vysielaní, je teda otázne, koľko miliónov dolárov MGM vysúdí.

Zároveň sa tvorcovia vyjadrili k obavám fanúšikov, že pre miliardové dlhy štúdia MGM môže aj Stargate Universe skončiť. Tvorcovia ubezpečujú, že seriál dlhy štúdia nemôžu nijako ovplyvniť, keďže MGM je iba majiteľom značky Stargate, no za výrobu seriálu platí televízia SyFy, takže všetky náklady znáša televízia a nie samotné MGM. Takže o budúcnosť SGU sa nemusíme obávať, pokiaľ bude SyFy spokojná so sledovanosťou, tak seriál môže pokračovať aj niekoľko ďalších rokov.

Iná situácia je pri samostatných filmoch, na ktoré sa tak dlho čaká. Tie má na starosti práve štúdio MGM a keďže má niekoľko miliardové dlhy, tak nemá prostriedky nato, aby sa mohli uskutočniť filmy. Konkrétne tretí SG-1 film a prvý Atlantis film. Túto situáciu nemôže ovplyvniť ani televízia SyFy, ktorá iba kúpi vysielacie práva na tieto filmy, no nedáva finančné prostriedky na výrobu filmov, preto sa na filmy tak dlho čaká a je veľmi otázne, či niekedy tieto filmy aj uvidíme.

: : : blog o seriáloch : : :

                                                                         váš svet seriálov

 

blogoserialoch@gmail.com

Grey´s Anatomy – prečo len niektorí majú viac šťastia ako iní?

26.06.2017

Najúspešnejšia lekárska dráma sa dočká aj 14.série! Trinásty rok vysielania najúspešnejšej lekárskej drámy v USA je úspešne skončený. V polovici mája televízia ABC odvysielala „horúce“ viac »

Agents of S. H. I. E. L. D. – spoznali svoje druhé ja vo virtuálnom pekle

21.06.2017

Značka S.H.I.E.L.D. to dokázala! Prežila vlastnú smrť! Jedným z najväčších prekvapení konca televíznej sezóny bolo aj oznámenie televízie ABC, že neruší seriál Agents of S.H.I.E.L.D. viac »

Once Upon a Time – zabudnite na šťastné konce! Sú to len prežitky doby

14.06.2017

Šiesta séria bola kvalitatívne rozdielna. Tú kvalitnejšiu časť si diváci zvykli už nepozerať. Šiesta séria Once Upon a Time (Kde bolo, tam bolo) má svoj kontroverzný záver za sebou. Televízia viac »

Helmut Kohl

Zaživa Helmut Kohl spojil Nemecko, jeho rodinu však nezmierila ani jeho smrť

27.06.2017 12:09

Zmierenie rozhádanej rodiny Helmuta Kohla zaželal dnes na obrade v Berlíne duchovný Karl Justen.

Srebrenica,

Holandsko podľa súdu nesie podiel viny na masakre v Srebrenici

27.06.2017 12:08

Odvolací súd v Haagu v zásade potvrdil rozsudok civilného súdu z roku 2014, že Holandsko nesie časť viny na masakre bosnianskych moslimov v Srebrenici v roku 1995.

06-hore 3x

Iba polovica Slovákov cíti istotu zamestnania

27.06.2017 12:00

Ekonomika šliape na plné obrátky, problémom je dnes skôr akútny nedostatok pracovnej sily. Slováci aj napriek tomu majú obavy zo straty zamestnania.

Turecko, explózia

Na plukovníka ukrajinskej rozviedky spáchali v Kyjeve bombový atentát

27.06.2017 11:40

Veliteľa špeciálnych síl ukrajinskej vojenskej rozviedky plukovníka Maksyma Šapovala zabil v Kyjeve výbuch bomby nastraženej v jeho služobnom aute.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 377
Celková čítanosť: 922652x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu