Založ si blog

Stargate Universe – niektoré spomienky prinášajú bolesť!

STARGATE

UNIVERSE

 

SEASON 1

100221020034850871

Niektoré spomienky prinášajú bolesť!

 

Nová časť Stargate Universe prichádza už v piatok večer!

 

Po dlhšej dobe sa pozrieme aj do vzdialeného vesmíru, už v piatok večer odvysiela televízia SyFy už 17.časť 1.série s názvom Pain.

Čaká nás iste zaujímavá časť, keďže posádku antickej lodi Destiny budú trápiť halucinácie spojené s ich spomienkami, no nebudú to príjemné spomienky. Každého dostihnú ich nočné mory.

Posádka Destiny si myslí, že ich čaká kľudné obdobie. Loď práve cestuje medzi dvoma galaxiami, takže žiadne zastavenie ich nečaká, ani žiadna nová planéta. Takisto sa zbavili nepriateľských mimozemšťanov, ktorí ich prenasledujú od 11.časti, odolali aj niekoľkým ich útokom, no teraz z neznámych príčin každý z posádky začne mať halucinácie a nočné mory. TJ ako jediná lekárka na lodi sa bude snažiť každému pomôcť, no nebude to ľahké s obmedzenými zdrojmi. Čo spôsobilo ťažké psychické stavy členov posádky. Je to následok stresových situácií, ktoré musia na Destiny každodenne zažívať alebo je to niečo iné?

 

Trailer 17.časť:

http://www.youtube.com/watch?v=c8vtrO_KHMA

 

Tieto časti nás ešte čakajú:

17.časť – Pain – 14.máj

18.časť – Subversion – 21.máj

nasleduje vysielacia prestávka

19.časť – Incursion (Part 1) – 4.jún

20.časť – Incursion (Part 2) – 11.jún.

 

Seriál Stargate Universe zaznamenal obrovský úspech. Bol totiž nominovaný na 17 cien Leo, čo je veľmi dobrým znamením o jeho obľúbenosti nielen u divákov, ale u kritikov. Ceny sa budú odovzdávať 4. a 5.júna, tak držme palce, aby SGU zozbieral, čo najviac cien.

Druhou správou, ktorá hýbe svetom SGU je, že na Ukrajine bez dovolenia tvorcov a štúdia miestna televízia odvysielala všetky časti 1.série SGU. Po internete teda už niekoľko dní kolujú všetky zostávajúce časti 1.série!

Je to naozaj veľký problém, ktorý sa dotýka všetkých, počnúc od tvorcov a končiac televízia SyFy, ktorá má zakotvené, že práve ona bude ako prvá vysielať aktuálne časti a až neskôr môžu ostatné krajiny a televízie vysielať aktuálnu časť. Jednoducho sa nemôže stať, aby nejaká iná televízia predbehla domovskú televíznu stanicu, ktorej seriál patrí. Teraz sa však tvorcovia obávajú o sledovanosť zostávajúcich časti a hlavne finále 1.série, ktoré môže tento krok veľmi negatívne ovplyvniť.

Štúdio MGM určite bude ukrajinskú televíziu žalovať a samozrejme aj vyhrá, keďže ukrajinská televízia nemala exkluzivitu vo vysielaní, je teda otázne, koľko miliónov dolárov MGM vysúdí.

Zároveň sa tvorcovia vyjadrili k obavám fanúšikov, že pre miliardové dlhy štúdia MGM môže aj Stargate Universe skončiť. Tvorcovia ubezpečujú, že seriál dlhy štúdia nemôžu nijako ovplyvniť, keďže MGM je iba majiteľom značky Stargate, no za výrobu seriálu platí televízia SyFy, takže všetky náklady znáša televízia a nie samotné MGM. Takže o budúcnosť SGU sa nemusíme obávať, pokiaľ bude SyFy spokojná so sledovanosťou, tak seriál môže pokračovať aj niekoľko ďalších rokov.

Iná situácia je pri samostatných filmoch, na ktoré sa tak dlho čaká. Tie má na starosti práve štúdio MGM a keďže má niekoľko miliardové dlhy, tak nemá prostriedky nato, aby sa mohli uskutočniť filmy. Konkrétne tretí SG-1 film a prvý Atlantis film. Túto situáciu nemôže ovplyvniť ani televízia SyFy, ktorá iba kúpi vysielacie práva na tieto filmy, no nedáva finančné prostriedky na výrobu filmov, preto sa na filmy tak dlho čaká a je veľmi otázne, či niekedy tieto filmy aj uvidíme.

: : : blog o seriáloch : : :

                                                                         váš svet seriálov

 

blogoserialoch@gmail.com

Gotham – smutný pohľad na mesto, ktoré nechce byť vytrhnuté z agónie

13.08.2017

Tretia séria sa skončila s vidinou šialene dobrej 4.série! Gotham počas tretieho roku vysielania zaznamenal veľké míľniky v deji a priniesol na obrazovky jeden z najlepšie spracovaných komiksových viac »

The Originals – tretíkrát koniec neoklamali. Je to začiatok pre niečo úplne nové?

02.08.2017

Pripravuje sa tretí upírsky seriál? Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej renesancie ich úspech nelichotivo ukončí pre divácky viac »

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

Barcelona, útok

Svetoví politici a aj športovci odsúdili útok v Barcelone

17.08.2017 22:07, aktualizované: 18.08.2017 00:16

Pri teroristickom útoku v metropole Katalánska zomrelo najmenej 13 ľudí a viac ako 100 bolo zranených.

fico

Fico: Konal som razantne, ale korektne

17.08.2017 20:00

Premiér Robert Fico je presvedčený, že vládni partneri sú schopní pokračovať ďalej. O situácii v koalícii poskytol exkluzívny rozhovor denníku Pravda.

Smolíková

Povedie ministerstvo školstva Smolíková?

17.08.2017 19:00

Takmer po roku a pol úradovania skladá minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) zbrane. Nohy mu podrazilo pochybné rozdeľovanie eurofondov za 600 miliónov eur.

Peter Kažimír

Kažimír chce viac podporiť nájomné bývanie

17.08.2017 18:00

Ministerstvo financií chce viac podporiť nájomné bývanie ako kupovanie bytov do vlastníctva. Pre mladých mení podporu pri hypotékach.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 384
Celková čítanosť: 960224x
Priemerná čítanosť článkov: 2501x

Autor blogu