Založ si blog

The Vampire Diaries – pripravte sa na osudové stretnutie!

The Vampire Diaries

Season 2

vampire na blog

Pripravte sa na osudové stretnutie!

 

Upírske príbehy pokračujú už dnes večer novou časťou!

 

Televízia The CW môže byť zatiaľ veľmi spokojná, čo sa týka novej série The Vampire Diaries. Sledovanosť úvodnej časti novej série s názvom The Return síce nedosiahla 3 milióny divákov, no nasledujúce časti už túto magickú hranicu prekonali a ostatná časť dosiahla sledovanosť vyše 3.5 milióna divákov a opäť sa seriál stáva veľkým trhákom. Dôvodov na nižšiu sledovanosť úvodnej časti je niekoľko, možno to bol zle stanovený dátum štartu novej série, prípadne aj obava divákov, či nová séria dokáže naplniť ich očakávania po 1.sérii. Táto časť bola síce skutočne o trošku slabšia ako sme boli zvyknutí, no to však tvorcovia vysvetlili tým, že potrebovali uzavrieť dej po prvej sérii a rozbehnúť naplno dej série novej a naozaj sa im to podarilo, keďže už nasledujúce časti dokázali, že tvorcovia majú naozaj všetko premyslené do poslednej bodky a priniesli na televízne obrazovky naozaj kvalitnú prácu.

Pozrime sa v rýchlosti, čo všetko sa stalo v mestečku Mystic Falls ešte predtým ako prezradím zopár zaujímavostí o dnešnej časti.

Už v úvode sa vrátila zlá a manipulatívna Katherine, ktorá má svoj plán. Problémom však je, že Katherine sa neuveriteľne podobá na Elenu a s tým sú spojené aj problémy. Prvý, kto si uvedomil, že je Katherine je späť bol Damon, ktorý ju stále miluje aj po tých desiatkach rokov, čo ju nevidel. Zažíva však veľké sklamanie, keď ho Katherine odmietne s tým, že jej slabosťou bol a vždy bude jeho upírsky brat Stefan. Akoby toho nebolo málo, odmietne ho aj Elena, ku ktorej začínal niečo cítiť. Toto Damona veľmi zraní a pred ostatnými opäť začne hrať toho bezohľadného upíra, ktorý zabíja všetkých naokolo. Pod ruku mu padne Elenin brat Jeremy, ktorého bez váhania zabije, našťastie Jeremy mal na prste prsteň po strýkovi, ktorý mu vrátil život. Elena sa však zaprisahala, že sa Damonovi pomstí a jej nenávisť voči nemu začala rásť. Či chce alebo nie, Damona však aj naďalej bude potrebovať a tak neváha Damona využívať, čo jej Damon pripomenie, že s Katherine nie sú až tak odlišné ako si myslí…

Damon sa stále pokúša Elenu obmäkčiť, aby boli zase priatelia, no Elena odmieta. Katherine medzitým rozohrala nebezpečnú hru, sústredila sa na Eleninu kamarátku Caroline, ktorá po autonehode ležala v kritickom stave v nemocnici. Damon jej dal svoju krv, aby sa rýchlo uzdravila a nehrozila jej smrť, nikto však netušil, že smrť jej teda naozaj hroziť nebude…Katherine sa objavila v nemocnici a Caroline zabila, tým rozbehla premenu Caroline na upíra, keď má človek v sebe krv upíra a niekto ho do 24 hodín zabije, začne sa meniť, ak sa však napije ľudskej krvi, niet už cesty späť. Caroline nemohla odolať pachu krvi a tak sa z nej stala upírka, ktorá nedokáže kontrolovať svoje chute na krv a tak sa opäť v Mystic Falls objavili záhadné úmrtia ľudí, ktorí v sebe nemali žiadnu krv. Stefan chce však Caroline pomôcť a tak ju zoberie pod svoje ochranné krídla a snaží sa z nej spraviť dobrú upírku, ktorá sa bude živiť iba na krvi zvierat a nebude jej tak hroziť, že ju Damon zabije. No Caroline ešte ako človek bola nekontrolovateľná a rozmananá a ako upírka je ešte horšia, no všetko sa zmení, keď ochutná krv svojho priateľa Matta, niečo sa v nej zlomí a uvedomí si, že si musí vybrať stranu. Buď dobro alebo zlo. V rozhodovaní je pomôže aj Bonnie, ktorá pomocou starej knihy kúziel začaruje prsteň, ktorý dovolí Caroline chodiť aj cez deň von a slnko jej neublíži, otvorila jej tak cestu k „normálnejšiemu“ životu. No v závere 3.časti Katherine navštívi zmätenú Caroline, evidentne má s ňou svoje plány. Ako sa Caroline rozhodne?

Novým problémom v Mystic Falls a hlavne pre upírov bude prítomnosť vlkodlakov. Zdá sa, že starostova rodina Lockwoodovcov má tiež svoje temné tajomstvá, ktoré po príchode starostovho brata Masona Lockwooda postupne výjdu na povrch…

 

Blog o seriáloch ukáže svoju tvár, ukážete ju aj vy?

 

: : : blog o seriáloch : : : váš seriálový svet je už na facebooku!

 

Chcete mať všetky seriálové informácie o kúsok bližšie k sebe?

Nechcete prísť o žiadnu seriálovú novinku?

Chcete lepšie komunikovať s autorom blogu?

Chcete sa podeliť o svoje návrhy, prípadne chcete navrhnúť autorovi seriál, o ktorom by mohol písať?

Budem rád, ak sa pridáte a spoločne tak vytvoríme novú, jednoduchšiu formu komunikácie!

 

Tak neváhajte a pridajte sa na facebook!

 

http://www.facebook.com/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006?v=photos#!/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006?v=wall

 

 

Trvalý odkaz na facebook nájdete už aj v linkoch!

 

V dnešnej časti uvidíme…

Damon pokračuje v pátraní v rodinných tajomstvách rodiny Lockwoodovcov a urobí si tak nového nepriateľa – Masona, ktorému sa nebude samozrejme páčiť, že sa niekto hrabe v temnej minulosti. Mason však netuší, že Damon je upír. Problémom je, že vlkodlaci lovia upírov a ich pohryznutie môže upírov spôsobiť smrť, takže Damon je naozaj opatrný, nechce sa mu zomrieť. Tiež sa pozrieme do minulosti, konkrétne do roku 1864, kedy sa po prvýkrát stretli Katherine, Stefan a Damon Salvatorovci. V tomto roku z nich spravila upírov a v tom istom roku bolo aj povstanie proti upírom a ľudia v Mystic Falls upálili upírov v miestnom kostole. Celý čas si Damon myslel, že jeho láska Katherine je mŕtva,no nebolo to tak, teraz sa pozrieme, čo všetko sa naozaj stalo v tomto roku a čo sa naozaj stalo s Katherine. Stefan sa tiež dozvie pravý dôvod, prečo sa Katherine vrátila. Stefan sa bojí hlavne o život svojej lásky Eleny, pretože Katherine sa netají tým, že jej nebude robiť problém ju zabiť. Navyše Tyler začne tlačiť na svojho strýka Masona, aby mu konečne povedal pravdu o rodinnej kliatbe, Tyler cíti, že asi aj on je vlkodlak, len ho ešte úplne neovládol, no niečo v ňom sa už mení…Na konci časti sa konečne dočkáme na moment, na ktorý sme tak dlho čakali. Katherine sa konečne osobne stretne s Elenou a bude mať pre ňu a Stefana prichystané ultimátum…

 

Trailer 1:

http://www.youtube.com/watch?v=-5cF0xaHuNQ

 

Trailer 2:

http://www.youtube.com/watch?v=BkMUTnYvCCo

 

Sneak peek video:

http://www.youtube.com/watch?v=5-feRFLamCc

 

: : : blog o seriáloch : : :

  váš svet seriálov

 

 

blogoserialoch@gmail.com

Gotham – kto si ponesie následky za nezodpovedané hádanky?

24.04.2017

Tretia séria pokračuje s novými epizódami a ďalšou kapitolou! Televízia FOX po trojmesačnej prestávke pokračuje vo vysielaní tretej série Gothamu a divákov čaká zbesilá jazda s poslednými viac »

The X-Files – Mulder a Scullyová sa opäť vracajú. Odhalia konečne pravdu?

22.04.2017

Mulder a Scullyová nepovedali posledné slovo! Kultový seriál The X-Files (Akty X) zažíva svoje ďalšie vzkriesenie a zdá sa, že už bude trvalé. Spolu s ním sa vracia pátranie agentov Muldera viac »

The Walking Dead – civilizácia je opäť na vzostupe, vojna je neodvratná

16.04.2017

Siedma séria vyvrcholila veľkolepým finále! Napraví ôsma séria pošramotenú reputáciu? Siedma séria zombie megahitu má svoj záver za sebou. Televízia AMC začiatkom apríla divákom priniesla viac »

Uber, lietajúci taxík

Uber chce o tri roky predstaviť lietajúci taxík

25.04.2017 22:30

Americký prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Uber Technologies chystá lietajúci taxík. Predstaviť ho chce v roku 2020.

váhy, súd

Viedenský súd odsúdil Slováka za krádež v byte lyžiarky Rieschovej

25.04.2017 20:15

Na tri roky za mreže poslal súd vo Viedni Slováka, ktorý sa vlámal do bytu nemeckej lyžiarky, trojnásobnej olympijskej šampiónky Marie Höflovej-Rieschovej.

trump, sýria

Trump odsúdil popieračov holokaustu a vyhlásil vojnu antisemitizmu

25.04.2017 20:08

Americký prezident Donald Trump odsúdil tých, ktorí popierajú vyvraždenie šiestich miliónov židov nacistami počas druhej svetovej vojny.

parlament, nrsr,

Obálková vojna v parlamente

25.04.2017 20:00

Zákonodarci sa prú o to, či kvôli ich bezpečnosti majú vybratí zamestnanci Národnej rady kontrolovať a otvárať listy, ktoré im tam posiela verejnosť.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 367
Celková čítanosť: 874142x
Priemerná čítanosť článkov: 2382x

Autor blogu