Založ si blog

Stargate Universe – aké by to bolo vrátiť sa konečne domov?

STARGATE

UNIVERSE

 

SEASON 2

sgu na blog

Aké by to bolo vrátiť sa konečne domov?

 

Už dnes večer nás čaká premiérová časť Stargate Universe plná halucinácií!

 

Je to už niekoľko týždňov, čo sa venujem problematike presunu Stargate Universe z piatka na utorok, týmto krokom televízia SyFy vystavila nielen tento seriál, ale aj seriál Caprica ostrej konkurencii iných seriálov a tieto sci-fi počiny ju nezvládajú. Celá situácia je o to smutnejšia, že aj napriek trápeniu, televízia odmieta zakročiť a tak potápa obidva seriály a klesá tak nádej, že v nasledujúcej televíznej sezóne sa nedočkáme novej série. Čo však bude televízia robiť po tom, keď zrazu zistia, že nemajú čo vysielať, to už nikto nevie. Horšie je na tom seriál Caprica, ktorá je spin-off seriálom Battlestar Galactica, ktorej 2.sériu sledujú v premiére 900 000 divákov a menej, SGU na tom bol vždy lepšie, teda až do minulého týždňa, kedy sa vysielala 4.časť 2.série s názvom Pathogen a táto časť prelomila psychologickú bariéru a sledovanosť klesla na 980 000 divákov v premiére. Zaujímavosťou je, že už aj zahraničné seriálové časopisy a internetové stránky si všimli tohto problému a začali si uťahovať zo samotnej televízie, kde v článkoch „gratulovali“ televízii SyFy ako sa bez akejkoľvek námahy pozerá, ako sa jej seriálové piliere rúcajú. SyFy si stále stoji za svojím a o presune na pôvodný slot v piatok neuvažuje, čo je už priveľmi absurdné, aj na laického sledovača seriálov. Je tu však možnosť, že SyFy asi postačujú nižšie príjmy z reklamy, ktoré sú smerodajným ukazovateľom pre túto a aj iné televízie. Možno sú riaditelia jednotlivých oddelení spokojní s tým, že ich prichádza menej peňazí. Je to už naozaj veľmi absurdná situácia, jedine kto doslova tŕpne sú ako vždy diváci, ktorí sa obávajú o osud svojho obľúbeného seriálu, keďže sledovanosť prvých 10 častí rozhoduje o tom, či si televízia objedná aj nasledujúcu sériu a pri vývoji sledovanosti nielen SGU táto šanca naozaj klesá, hlavne preto, keď 1.séria SGU, ktorá sa ešte vysielala v piatok mala sledovanosť v priemere od 1.6 – 2 miliónov divákov v premiére. Tak či onak, definitívne rozhodnutie o osude seriálu sa dozvieme ešte v závere tohto roka, keďže už decembri bude odvysielaná prvá polovica aktuálnej série a SyFy vyriekne svoje rozhodnutie. Následne nás čaká vysielacia prestávka, ktorá bude trvať asi 3 mesiace a potom sa SGU vráti na jar s druhou polovicou série, možno tam máme nádej na to, že SyFy prekope vysielaciu štruktúru a vráti SGU pôvodný vysielací slot, v ktorom hviezdili všetky Stargate seriály.

 

Blog o seriáloch ukáže svoju tvár, ukážete ju aj vy?

 

: : : blog o seriáloch : : : váš seriálový svet je už na facebooku!

 

Chcete mať všetky seriálové informácie o kúsok bližšie k sebe?

Nechcete prísť o žiadnu seriálovú novinku?

Chcete lepšie komunikovať s autorom blogu?

Chcete sa podeliť o svoje návrhy, prípadne chcete navrhnúť autorovi seriál, o ktorom by mohol písať?

Budem rád, ak sa pridáte a spoločne tak vytvoríme novú, jednoduchšiu formu komunikácie!

 

Tak neváhajte a pridajte sa na facebook!

 

http://www.facebook.com/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006?v=photos#!/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006?v=wall

 

 

Trvalý odkaz na facebook nájdete už aj v linkoch!

 

 

Pozrime sa teraz, čo nás čaká v dnešnej a budúcotýždňovej časti. Dnešná časť má názov Cloverdale a bude zameraná na postavu poručíka Scotta, ktoré pri prieskume novej planéty napadne neznámy tvor a nakazí ho. Scott upadá do bezvedomia a má halucinácie, že je späť na Zemi a má dokonalý život. Má to však háčik, ako postupuje jeho telom nákaza, tak aj halucinácie sú čoraz strašnejšie a jeho život visí na vlásku. Jeho záchrana sa ešte viac skomplikuje, keďže Scotta nemôžu preniesť Bránou späť na loď, aby sa nerozšírila náhodou nákaza po lodi, musí tak zostať s medičkou Johansen na planéte, ktorá musí, čo najrýchlejšie s obmedzenými znalosťami a prostriedkami Scotta vyliečiť, aby sa prebral…

Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=gj_u3k0tUkw

Sneak peek video:

http://www.youtube.com/watch?v=3hTOzasKKXE

 

A budúci týždeň nás čaká, dovolím si povedať, omnoho zaujímavejšia epizóda, poradí s číslom 6 a s názvom Trial and Error. Vyčerpanosť plukovníka Younga je čoraz väčšia a rozhodne sa konečne si oddýchnuť, netuší však, že ho začnú trápiť opakované vízie o tom, ako Destiny je napadnutá modrými mimozemsťanmi, ktorých sme mali možnosť vidieť v 1.sérii, a ktorí uniesli Dr. Rusha a Chloe. Problémom však je, že v tej vízii je Destiny zničená, preto rýchlo ukončí svoj oddych a rýchlo vydá rozkaz, aby sa všetci venovali oprave lodných zbraní, nikto však nechápe, čo sa deje a myslia si, že Young sa definitívne zbláznil a nezvláda psychickú záťaž. Svoje mlčanie prelomí až pri Camile Wray, ktorej povie o svojich víziách…

Medzitým Dr. Rush konfrontuje Chloe s jeho novými výpočtami, Chloe však nechce Rushovi pomáhať, je totiž veľmi vydesená z toho, čo sa s ňou deje, chce počuť len vysvetlenia, navyše zisťuje, že sa mení už aj fyzicky. Vrcholom bude, keď Destiny nečakane zastaví na svojej ceste a nebude chcieť pokračovať na svojej ceste, vtedy si Dr. Rush uvedomí svoje chyby s manipuláciou kurzu lode a že na Youngových víziách asi niečo bude. Napadnú loď mimozemšťania?

Túto epizódu odvysiela SyFy už 2.novembra!

: : : blog o seriáloch : : :

  váš svet seriálov

 

blogoserialoch@gmail.com

 

 

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

The Originals – krvilačných nič neporazí. Dokázali sa vyhnúť svojmu koncu

18.07.2017

Upírska epocha sa nekončí. Pôvodní upíri zabojovali o svoje prežitie a dočkajú sa 5.série! Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej viac »

Supergirl – niekedy je menej hrdinov viac

12.07.2017

Dievča z ocele prežilo presuny medzi stanicami a má jasnú budúcnosť! Štvrtý superhrdinský seriál televízie The CW Supergirl má za sebou naozaj perný rok. Presne pred rokom jeho osud nebol viac »

voda

Cena vodného a stočného na strednom Slovensku rastie

27.07.2017 17:27

Ceny vodného a stočného na strednom Slovensku rastú. Podľa SaS za to môže zasahovanie Roberta Fica do regulácie, podľa ÚRSO zvýšené náklady.

Jeff Bezos, Amazon

Bill Gates už nie je najbohatším človekom sveta, nahradil ho zakladateľ Amazonu Bezos

27.07.2017 17:20

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta.

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 946344x
Priemerná čítanosť článkov: 2477x

Autor blogu