Založ si blog

Grey´s Anatomy – čo keby ste dostali neodolateľnú ponuku za milión?

Grey´s Anatomy

Season 7

1

Čo keby ste dostali neodolateľnú ponuku za milión?

 

Už dnes večer nás čaká nový pohľad na lekárov…

 

Minulý týždeň sa v životoch mladých lekárov udial veľký kariérny posun. Šéf Weber našiel vo svojom rozpočte prebytok milión dolárov a ponúkol možnosť svojím nadriadeným, aby každý za ním prišiel a ponúkol mu možnosť, ako tieto peniaze minúť. Každý z nich bol touto možnosťou nadšený a preto sa medzi nimi rozpútala malá súťaž, kto vyhrá milión.

Šéf spravil nadriadeným ešte jeden ústupok a aby mali čas venovať sa svojej prezentácií, na jeden deň povýšil rezidentov na lekárov a tak konečne mohli okúsiť možnosť liečiť ľudí bez toho, aby niekto nad nimi striehol. Deň sa najmä vydaril Meredith, ktorá úplne sama absolvovala operáciu mozgu a Jackson, ktorý spolu s Derekom taktiež absolvoval operáciu mozgu, Alex Karev okúsil, aké to odstrániť prsia 13 ročnému chlapcovi, ktoré mu narástli po tom, ako sa mu zbláznili hormóny. Bol to teda veľký deň pre rezidentov, no významnú úlohu zohrala aj táto súťaž pre lekárov. Čo keby ste dostali neodolateľnú ponuku za milión, čo by ste ponúkli Šéfovi? Nakoniec vyhral Owen Hunt so svojou myšlienkou vymyslieť program pre lekárov, ktorí by sa vyškolili a mohli tak správne reagovať na nečakanú situáciu, ako napríklad vtrhnutie strelca do nemocnice, keďže nikto z lekárov nebol vyškolený na to, ako sa zachovať v situácii ak niečo také nastane. Vyšlo totiž na povrch, že niektoré z obetí mohli prežiť, lenže pravidlá pri uzavretí nemocnice hovorili, aby lekári zostali na svojom mieste a nemali tak možnosť dostať sa na operačnú sálu a tak niektoré obete zomreli „vďaka“ pravidlám, aj keď lekári pri pomoci nepochybili, chyby sa aj tak stali. Teraz sa to musí zmeniť.

Veľký problém má stále Cristina, všetci chápu jej stav, stále nie je schopná vstúpiť na operačný sálu, jej traumatické spomienky sú stále živé a silné, horšie na tom je, že psychická pasivita sa presúva aj na pacientov a tak jej hrozí, že bude prepustená z programu, pokiaľ sa v dohľadnej dobe nedá dokopy.

 

Blog o seriáloch ukáže svoju tvár, ukážete ju aj vy?

 

: : : blog o seriáloch : : : váš seriálový svet je už na facebooku!

 

Chcete mať všetky seriálové informácie o kúsok bližšie k sebe?

Nechcete prísť o žiadnu seriálovú novinku?

Chcete lepšie komunikovať s autorom blogu?

Chcete sa podeliť o svoje návrhy, prípadne chcete navrhnúť autorovi seriál, o ktorom by mohol písať?

Budem rád, ak sa pridáte a spoločne tak vytvoríme novú, jednoduchšiu formu komunikácie!

 

Tak neváhajte a pridajte sa na facebook!

 

http://www.facebook.com/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006?v=photos#!/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006?v=wall

 

 

Trvalý odkaz na facebook nájdete už aj v linkoch!

 

Autorka seriálu Shonda Rhimes však všetkých divákov uisťuje, že o svoju obľúbenú postavu neprídu. Nebude sa však konať žiadny vyhadzov z nemocnice ani zo seriálu, Cristinu totiž čaká pre ňu veľká epizóda a udalosti, ktoré sa v nej odohrajú vynesú Cristinu späť na pomyselný piedestál, čo však zásadné sa stane, Rhimes s úsmevom prezradiť pochopiteľne nechcela.

Vzťah Arizony a Callie v nasledujúcich týždňoch prejdú skúškou, na konci ktorej na niekoľko častí odíde Arizona zo seriálu, je to spojené s tým, že herečka Jessica Capshaw sa chce viac venovať rodine, tak si vzala dovolenku na dve časti, no čoskoro sa však vráti. Aké veľké rozhodnutie budú musieť tieto dve ženy spraviť?

Poďme sa ešte povenovať dnešnej časti. Nastane významná vizuálna zmena hlavne pre diváka. Tvorcovia sa rozhodli, že aspoň jednu časť natočia úplne odlišných štýlom a tak už dnes večer sa pozrieme na jeden deň v nemocnici dokumentárnym štýlom z pohľadu pacienta. Doteraz sme videli pohľad lekárov na pacientov a dnes nastane príjemná zmena a všetko sa otočí. Zároveň do nemocnice sa vráti pacientka v podobe herečky Mandy Moore, ktorá účinkovala už v tragickom dvojdielnom finále 6.série, vtedy sa jej operácia nakoniec neuskutočnila, navyše si v nemocnici prežila peklo, kedy sa musela pozerať ako vedľa nej strelec zabil jedného z lekárov a hrozil zastrelením Dr. Baileyovej, zatiaľ, čo ona musela predstierať, že je mŕtva.

Nesie si so sebou teda veľmi silný a ťažký zážitok, nevracalo sa jej do nemocnice ľahko, no lekári ju nakoniec presvedčili, že nič také sa už v nemocnici nemôže zopakovať a že je v bezpečí, no strach a nedôvera je tam stále. Presvedčte sa sami a pozrite si sneak peek video s číslom 3.

Autorka seriálu ďalej tvrdí, že touto epizódou by sa mal uzavrieť dej s témou tragického finále 6.série a následne dôsledkov, ktoré z toho vyplývajú, táto epizóda bude znamenať znovuzrodenie, no lekári na túto údalosť nikdy nezabudnú…

Na záver si pozrite tradične trailer a niekoľko sneak peek videí:

 

Trailer k 6.časti:

http://www.youtube.com/watch?v=yOyupyROlBE

 

Sneak peek videá:

http://www.youtube.com/watch?v=xqPclXxXn3w

 

http://www.youtube.com/watch?v=BDVxuUMSAC0

 

http://www.youtube.com/watch?v=gC8cfxqTE9s

 

 

 

 

: : : blog o seriáloch : : :

  váš svet seriálov

 

blogoserialoch@gmail.com

 

Grey´s Anatomy – prečo len niektorí majú viac šťastia ako iní?

26.06.2017

Najúspešnejšia lekárska dráma sa dočká aj 14.série! Trinásty rok vysielania najúspešnejšej lekárskej drámy v USA je úspešne skončený. V polovici mája televízia ABC odvysielala „horúce“ viac »

Agents of S. H. I. E. L. D. – spoznali svoje druhé ja vo virtuálnom pekle

21.06.2017

Značka S.H.I.E.L.D. to dokázala! Prežila vlastnú smrť! Jedným z najväčších prekvapení konca televíznej sezóny bolo aj oznámenie televízie ABC, že neruší seriál Agents of S.H.I.E.L.D. viac »

Once Upon a Time – zabudnite na šťastné konce! Sú to len prežitky doby

14.06.2017

Šiesta séria bola kvalitatívne rozdielna. Tú kvalitnejšiu časť si diváci zvykli už nepozerať. Šiesta séria Once Upon a Time (Kde bolo, tam bolo) má svoj kontroverzný záver za sebou. Televízia viac »

Helmut Kohl

Zaživa Helmut Kohl spojil Nemecko, jeho rodinu však nezmierila ani jeho smrť

27.06.2017 12:09

Zmierenie rozhádanej rodiny Helmuta Kohla zaželal dnes na obrade v Berlíne duchovný Karl Justen.

Srebrenica,

Holandsko podľa súdu nesie podiel viny na masakre v Srebrenici

27.06.2017 12:08

Odvolací súd v Haagu v zásade potvrdil rozsudok civilného súdu z roku 2014, že Holandsko nesie časť viny na masakre bosnianskych moslimov v Srebrenici v roku 1995.

06-hore 3x

Iba polovica Slovákov cíti istotu zamestnania

27.06.2017 12:00

Ekonomika šliape na plné obrátky, problémom je dnes skôr akútny nedostatok pracovnej sily. Slováci aj napriek tomu majú obavy zo straty zamestnania.

Turecko, explózia

Na plukovníka ukrajinskej rozviedky spáchali v Kyjeve bombový atentát

27.06.2017 11:40

Veliteľa špeciálnych síl ukrajinskej vojenskej rozviedky plukovníka Maksyma Šapovala zabil v Kyjeve výbuch bomby nastraženej v jeho služobnom aute.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 377
Celková čítanosť: 922663x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu