Založ si blog

Smallville – vráti zlo tam, kam patrí?

Smallville

Season 10

 

Vráti zlo tam, kam patrí?

 

Seriál vstupuje do svojej finálovej fázy!

 

Staňte sa fanúšikom blogu o seriáloch a majte všetky informácie o seriáloch bližšie k sebe!

http://www.facebook.com/profile.php?id=1239889256#!/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006

 

Vysielacia prestávka, ktorá trvala celých šesť týždňov sa týmto piatkom skončí a všetci diváci sa môžu tešiť na posledné epizódy seriálu Smallville a veľké, dvojhodinové finále seriálu sa nekompromisne blíži. Už tento piatok nás čaká 17.časť 10.série s názvom Kent. Ostatné epizódy budú odvysielané v nasledovnom poradí:

18.časť – Booster – 22.apríl

19.časť – Dominion – 29.apríl

20.časť – Prophecy – 6.máj

21.časť + 22.časť – Finale (part 1 + part 2) – 13.máj.

Dnešná časť bude iste pre všetkých veľmi atraktívna, keďže Clark sa opäť ocitne v alternatívnej realite, odkiaľ pred časom utiekol Lionel Luthor a v našej realite rozpútal nebezpečnú hru. Tentoraz Clark bude musieť dať všetko do pôvodného stavu. Podarí sa mu vrátiť zlo tam, kam patrí? Čo všetko mu bude stáť v ceste?

Príbeh piatkovej časti bude súvisieť s epizódou, ktorá patrí do prvej polovice aktuálnej série. V epizóde s názvom Luthor sa Clark ocitol v alternatívnej realite, kde bol synom Lionela Luthora, ktorý ho po príchode na Zem našiel prvý a vychoval k obrazu svojmu. Tam bol Clark Luthor postrachom sveta. Lenže náš Clark pomocou kryptonského artefaktu sa dostal do tejto alternatívnej reality a zlého Clarka vypustil do nášho sveta. Našťastie dal všetko náš Clark do poriadku a vrátil zlého Clarka, tam kam patrí, no netušil však, že pri odchode s ním prišiel do nášho sveta aj Lionel. Clark zničil artefakt a tak nie je cesty späť pre Lionela. Aspoň sa tak zdalo. Príbeh začne, keď Clark vo svojej stodole objaví tajomné zrkadlo, ktoré evidentne niekto pripravil, aby sa zlý Clark mohol dostať z alternatívnej reality k „otcovi“ Lionelovi. Náš Clark sa opäť ocitá v realite, kde ho všetci nenávidia a nevie ako sa dostať späť. Navyše ho zajme Johnathan Kent, ktorý chce sa Clarka zbaviť, netuší však, že má nesprávneho Clarka. Clark je očarený, že vidí opäť svojho otca živého, no Johnathan mu však príbeh z alternatívnou realitou neverí…

Medzitým v našej realite začne zlý Clark vyčíňať, jeho prvá cesta vedie za jeho „sestrou“ Tess Mercer, ktorej hrozí okamžitou smrťou, pokiaľ neprístúpi na jeho plán. Tess je vydesená z toho, že zlý Clark je opäť na scéne. Lois však nechce nechať nič na náhodu a bude sa snažiť, aby sa jej Clark vrátil z alternatívnej reality a zlý Clark aj s Lionelom sa vrátili tam kam patria raz a navždy. Bude to však náročná úloha!


Už o týždeň na to, sa každý komixový fanúšik môže tešiť na súboj superhrdinov v Metropolise a Clark Kent bude o krok bližšie stať sa mužom z ocele. Táto epizóda s názvom Booster sa bude odohrávať v Metropolise a Lois si uvedomí, že Clark potrebuje novú identitu, aby ho nikto nepodozrieval, že je tajomná Šmuha, ktorá zachraňuje každý deň svet. Preto sa z Clarka Kenta musí stať nová, nepríjemná osoba, aby ho nikto nespájal so superhrdinom. Všetko sa však zmení, keď sa v meste objaví nový superhrdina Booster Gold, ktorý túži len po celosvetovej sláve a pozornosti a prevziať miesto po Clarkovi. Média sú ním očarené a Booster vďačne každému pózuje, čo v Clarkovi ešte viac vzdudzuje pochyby o tom ako sa má správať. Bude sa snažiť byť akýmsi poradcom Boostera, no ten ho ignoruje, navyše sa Booster bude snažiť, aby aj v Daily Planet začali o ňom písať ako novodobom hrdinovi, no Lois začne písať výhradne o Šmuhe, aby ľudia nezabudli na hrdinu, ktorý ich dlhé roky chránil. Booster však skomplikuje situáciu v meste, keď sa jeho zbraň zlúči s nič netušiacim chlapcom, z ktorého sa stane nový superhrdina – Blue Beetle a začne napádať všetko v meste. Clark tam musí zachrániť nielen chlapca, ktorého ovláda Blue Beetle, ale poslať Boostera do budúcnosti a pritom zachrániť celé mesto, ktoré je pod útokom supehrdinov…

 

 

 

V epizóde s poradovým číslom 19 s názvom Dominion sa opäť stretneme z hlavným záporákom Zodom, s ktorým Clark bojoval celú 9.sériu. Tentokrát sa stretnú v Zóne Fantómov, kde ho Clark v závere 9.série uväznil. Problémom je, že do Zóny s ním prišiel aj Oliver Queen, ktorý chce Clarkovi pomôcť, neuvedomil si však, že tu je Clark bez svojich schopností. Ocitnú sa tak pred Zodom, ktorý túži len po pomste…Medzitým Lois musí s Tess vyriešiť problém s generálom Sladeom, ktorý bol hlavný iniciátor zabíjania superhrdinov. Lois sa však dozvie, že Clark veril viac Tess, keďže ona skôr vedela jeho tajomstvá ako samotná Lois, čo ju veľmi zamrzí…

V 20. epizóde si pre nás tvorcovia pripravili zaujímavú zápletku tesne pred finále. Clark totiž vezme Lois do Pevnosti Samoty, kde ju chce predstaviť svojmu otcovi Jor-Elovi ako svoju budúcu ženu. Jor-El si pre nich prichystal ďalšiu skúšku a to, že na jeden deň si vymenia telá! Navyše v tejto epizóde by sa mala opäť objaviť Clarkova sesternica Kara.

S tým ako sa blíži finále sú všetci diváci nedočkavejší, kedy uvidia Clarka ako Supermana. Je však jasné, že tvorcovia toto prezradiť nechcú, no podľa posledných vyjadrení sa Superman objaví až v dvojhodinovom finále ako vyvrcholenie celého vysielania seriálu. Celý príbeh finále je zatiaľ tajomstvom, no herecké obsadenie je už jasné. Môžeme sa tešiť na všetky hlavné postavy 10.série. Navyše do finále sa vrátila aj postava Chloe Sullivan, hoci zmluvu mala podpísanú iba na 5 častí aktuálnej série, nakoniec však veľmi rada prijala ponuku, aby sa zúčastnila aj veľkého finále, nebude chýbať ani herec Michael Rosenbaum – Lex Luthor, potvrdený je aj návrat Marthy Kentovej a Johnathana Kenta. Je teda jasné, že sa zíde takmer celé pôvodné obsadenie seriálu. Nevráti sa iba Lana Lang, herečka Kristin Kreuk nakoniec odmietla účinkovanie s tým, že príbeh Lany Langovej je pre ňu uzatvorený.

 : : : blog o seriáloch : : :

 

 váš svet seriálov

 

blogoserialoch@gmail.com

 

 

Gotham – smutný pohľad na mesto, ktoré nechce byť vytrhnuté z agónie

13.08.2017

Tretia séria sa skončila s vidinou šialene dobrej 4.série! Gotham počas tretieho roku vysielania zaznamenal veľké míľniky v deji a priniesol na obrazovky jeden z najlepšie spracovaných komiksových viac »

The Originals – tretíkrát koniec neoklamali. Je to začiatok pre niečo úplne nové?

02.08.2017

Pripravuje sa tretí upírsky seriál? Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej renesancie ich úspech nelichotivo ukončí pre divácky viac »

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

Barcelona, útok

Svetoví politici a aj športovci odsúdili útok v Barcelone

17.08.2017 22:07, aktualizované: 18.08.2017 00:16

Pri teroristickom útoku v metropole Katalánska zomrelo najmenej 13 ľudí a viac ako 100 bolo zranených.

fico

Fico: Konal som razantne, ale korektne

17.08.2017 20:00

Premiér Robert Fico je presvedčený, že vládni partneri sú schopní pokračovať ďalej. O situácii v koalícii poskytol exkluzívny rozhovor denníku Pravda.

Smolíková

Povedie ministerstvo školstva Smolíková?

17.08.2017 19:00

Takmer po roku a pol úradovania skladá minister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) zbrane. Nohy mu podrazilo pochybné rozdeľovanie eurofondov za 600 miliónov eur.

Peter Kažimír

Kažimír chce viac podporiť nájomné bývanie

17.08.2017 18:00

Ministerstvo financií chce viac podporiť nájomné bývanie ako kupovanie bytov do vlastníctva. Pre mladých mení podporu pri hypotékach.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 384
Celková čítanosť: 960226x
Priemerná čítanosť článkov: 2501x

Autor blogu