Založ si blog

Grey´s Anatomy – čaká ich jedna katastrofa za druhou?

Grey´s Anatomy

Season 8

Čaká ich jedna katastrofa za druhou?

 

Už dnes večer prichádza dlhoočakávaná premiéra 8.série!

 

Oveľa viac seriálových informácií na jednom mieste!

Blog o o seriáloch je už aj na facebooku!

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1239889256#!/pages/-blog-o-serialoch-/112411525486006

 

Podobne ako všetky seriály, tak aj Grey´s Anatomy končí svoju letnú vysielaciu prestávku a už dnes večer uvedie televízia ABC premiérový dvojdiel 8.série s názvom Free Falling.

Sú to už 4 mesiace, čo sme sa lúčili s lekármi v Seattle Grace Mercy West a ako inak finále prinieslo veľké zmeny, síce našťastie sa nestala žiadna tragická udalosť ako minulý rok, no tragicky dopadli vzťahy medzi našimi obľúbenými hrdinami. Poďme si v skratke zhrnúť, čo všetko sa stalo vo finále 7.série a pozrieme sa, čo všetko sa počas leta stalo, keď sa táto séria pripravovala.

Lekársky výskum Meredith a Dereka na pomoc ľuďom s Alzheimerom dopadol katastrofálne, prevalilo sa totiž, že Meredith zmanipulovala poradie pridelenia lieku alebo placeba, išlo totiž o to, že manželka šéfa Webbera Adele by nedostala liek, ale iba placebo a Meredith chcela za každú cenu Adele pomôcť a vyskúšať na nej pokusný liek. Alex Karev však v návale hnevu, po tom, čo mu priateľka Lucy vyfúkla miesto lekára v Afrike, všetko prezradil a tak Meredith musela znášať následky, šéf bol nútený ju suspendovať, no väčší problém mala s manželom Derekom, ktorý sa v nej veľmi sklamal a opustil ju, aj napriek tomu,že ich žiadosť o adopciu bola vybavená a ich africká dcéra Zola im bola zverená do starostlivosti, Meredith tak zostala sama, s malou dcérkou a navyše netuší, či sa bude môcť vrátiť do práce. Cristinu prekvapilo tehotenstvo, Owen sa síce tešil, no Cristina odmieta mať deti a tak Owen v návale hnevu Cristinu vyhodil a tak išla rovno za Meredith, ktorej sa taktiež rozpadol rodinný život. Taktiež Alex Karev je opäť sám, konečne sa otvoril novému vzťahu, lenže Lucy ho podrazila a tak Alex ako už býva zvykom bol zas tým Alexom, ktorého nikto nemá rád a dali mu to všetci pocítiť, taktiež mu unikla o vlások práca šéfrezidenta, ktorú nakoniec získala April Kepner, ktorá sa síce najprv tešila, no Jackson ju rýchlo schladil, keďže bude musieť byť dôslednou šéfkou nad rezindentami, čo ako rýchlo zistí je nadľuská práca. Vyzerá to tak, že naše nádeje, aby sa Lexie Grey a Mark Sloan dali opäť dokopy, definitívne pohasli, vo finále 7.série si Mark naozaj uvedomil, že Lexie je šťastná s Jacksonom, síce Marka bude vždy milovať, no musí sa v živote posunúť ďalej a tak Mark dal Lexie „požehnanie“ v novom vzťahu a sústredí sa na výchovu svojej dcérky Sofie. Apropos v novej sérii určite neprídete ani podivnú rodinnú idylku v zložení Mark, Callie, Arizona a ich dcérka Sofia, už sa asi všetci zmierili s tým, že Mark sa vyspal so svojou najlepšou kamarátkou Callie a popritom sa im podarilo splodiť Sofiu, následne sa Arizona vrátila z Afriky a o pár mesiacov sa tieto dve kolegyne vzali, no konflitky medzi Arizonou a Markom budú pokračovať, keďže obaja majú odlišný pohľad na výchovu Sofie a Callie bude medzi rozhodca, určite sa môžete tešiť na kopec vtipných scénok a „hádok“.

Čo však počas leta najviac rozpútalo najväčšiu vlnu vášne?

Možno mnohí ste si mohli prečítať na facebookovskom profile blogu o seriáloch, no musím sa tejto téme povenovať aj v článku, keďže to spočiatku vyzeralo, že to položí seriál na lopatky. Témou číslo 1 je a bude v nadchádzajúcich mesiacoch odchod „pôvodných“ hercov zo seriálu. Rozumej temínu pôvodný herec, sú to herci, ktorí účinkujú v Grey´s Anatomy od jeho 1.série, za tie roky sa už počet hercov podstatne zredukoval. No jedná sa najmä o ústrednú dvojicu postáv Meredith a Dereka, záverom 8.série totiž končia dlhoročné zmluvy všetkým pôvodným hercom a už na začiatku leta Patrick Dempsey prehlásil, že 8.séria bude pre neho posledná a seriál opustí,následne sa pozornosť sústredila na Ellen Pompeo, ktorá vyhlásila, že by aj v natáčaní pokračovala, no nikto ju zatiaľ neoslovil s podmienkami novej zmluvy, vrcholom boli zvesti, že ak odíde táto ústredná dvojica, tak seriál definitívne skončí. Svetlo vniesla do toho autorka seriálu Shonda Rhimes, ktorá oznámila, že seriál určite neskončí 8.sériou aj v prípade odchodu akékoľvek herca. Následne koncom júla bolo oznámené, že jednania s ústrednou dvojicou boli zahájené a že obidvaja sú nadšení myšlienkou toho, že by v natáčaní pokračovali aj naďalej, je teda otázne, čo je pravda a čo nie. Iste zavážili podmienky nových zmlúv a vyššie honoráre, ktoré si vždy herci vydupú a samozrejme televízia ABC v podstate prikývne na akúkoľvek prijateľnú požiadavku, keďže sa nemieni vzdať Grey´s Anatomy, seriálu, ktorý aj po tých rokoch patrí medzi najsledovanejšie tituly v celej Amerike a teší sa obrovskej obľube po celom svete. Ostatní pôvodní herci ako Justin Chambers (Alex Karev), Sandra Oh (Cristina Yang), Chandra Wilson (Miradna Bailey), James Pickens Jr. (šéf Webber) by nemali robiť problémy, keďže práve seriál im priniesol slávu a peniaze a ich prípadne filmové kariéry sú na bode mrazu, takže by bolo naozaj čudné, keby oznámili svoj odchod zo seriálu, aj keď človek nikdy nevie.

Následne aj Shonda Rhimes povedala, že ak by aj Derek a Meredith opustili seriál, tak máme predsa v zálohe ďalšiu Greyovú a hlavná pozornosť by sa teoreticky mohla presunúť na Lexie Grey a navyše by nebol problém pokračovať, keďže v seriáli vystupuje niekoľko hlavných postáv, ktoré by sa dali rozpísať a prinášať tak v podstate ešte dosť dlhú dobu pútavé a zaujímavé príbehy. Tiež povedala, že vymyslených 8 scenárov, ako by vyzeral záver 8.série, no ešte však nevie, ktorý bude zrealizovaný, všetko závisí kto podpíše nové zmluvy a tým pádom bude pokračovať v natáčaní. Zmenila teda stratégiu a scenáristi sa najprv sústredia na prvú polovicu 8.série s príbehmi a následne po tomto by už malo známe, kto podpísal zmluvu a tomuto faktu sa prispôsobí písanie druhej polovice série, no nevie si predstaviť, že novou sériou by sa seriál skončil. Veľkú nádej pre divákov dala ústredná herečka Ellen Pompeo (Meredith Grey), ktorá na začiatku septembra prehlásila, že je pripravená pokračovať v natáčaní aj v nasledujúcich sériách, avšak ešte ju nikto neoslovil s podmienkami novej zmluvy a nie je si istá, či Shonda Rhimes s ňou ako hlavnou postavou ráta aj naďalej. Iste tušíte, že podobný typ konverzácie je znamením a vlastne prvým krokom zo strany herečky, aby sa rozbehli jednania a prejavila ochotu pokračovať aj naďalej. Avšak niečo podobné neprejavil jej seriálový manžel Patrick Dempsey, ktorý stále trvá na tom, že po vypršaní tejto zmluvy seriál opustí. Je tu však možnosť, že práve Ellen a jej ďalšie účinkovanie by mohol byť ten podnet pre Dempseyho, aby pokračoval aj on. Vedeli by ste si predstaviť, že Derek odišiel a Meredith by zostala? Znamenal by rozchod tohoto ústredného páru?

Čo však nás čaká v úvode a následne počas nasledujúcich týždňov v našom obľúbenom seriáli? Do nemocnice nastúpi nová skupina stážistov, podobne ako to bolo v 1.sérii, keď nastúpila „naša“ skupina dnes už rezidentov, uvidíme tak nové začiatky, možno aj nových hlavných postáv, podľa toho ako zaujmú divákov. Do života rezidentov zasiahnu najmä v tom, že teraz už ich budú môcť učiť aj oni a všetci vieme ako naša banda rezidentov rada učí mladších, najmä Cristina. 🙂 Navyše v tejto sérii čakajú rezidentov dôležité zmeny, keďže toto je ich posledný rok rezidentov a v prípade 9.série by sa už mohli stať nadriadenými lekármi, musia sa však ešte veľa učiť.

Tvorcovia si na dnešný večer pre nás prichystali až dvojitú epizódu, ktorá sa odohráva iba 5 dní po udalostiach zo záveru 7.série, takže vrthneme do deja rovnými nohami, konflikty medzi Alexom a ostatným osadenstvom budú pokračovať, teda skôr ignorácia a Alex si bude musieť uvedomiť, že jeho predchádzajúce jednanie bolo naozaj chybné a bude musieť v budúcnosti prehodnotiť svoje správanie, čo je len dobre. Bude sa snažiť všetko urovnať, najmä s Meredith, ktorá asi jediná mala ešte ako taký záujem o to, ako sa cíti a mala ho rada. Navyše Alexovi tvorcovia by chceli už dopriať aj nejaký šťastný vzťah, problémom je však Izzie, ktorú stále miluje aj keď sa to snaží všemožne poprieť. Izzie je jeho životná láska a dodnes sa nevie zmieriť s jej rýchlym odchodom. Vďaka rozhovoru pre TVLine nám herec Justin Chambers prezradil, že Alex by potreboval naozaj spraviť definitívnu bodku za Izzie a síce je o tom predčasné hovoriť, údajne existuje dohoda medzi ABC a herečkou Katherine Heigl o jej hosťovaní v rámci 8.série. Vyžaduje si to ešte kopec vyjednávania a ochoty, no on by bol nesmierne šťastný, keby sa mohla nedoriešená zápletka ešte zo 6.série konečne uzavrieť a najmä by to potešilo aj divákov, ktorým stále Izzie veľmi chýba. Uvidíme teda, či sa teda potvrdí v nasledujúcich mesiacoch krátky návrat Izzie. Veľký otáznik visí samozrejme nad Derekom a Meredith, iste všetci čakáte ako to všetko dopadne, odpustí Derek Meredith? Navyše sa v meste stane veľká katastrofa, prepadne sa totiž cesta počas špičky a lekári budú mať plné ruky práce so záchranou nielen svojich katastrofických osobných životov, ale teraz musia sústrediť svoju pozornosť na obete.


Veľké zbližovanie začne prostredníctvom ich adoptívnej dcérky Zoly, ktorá bude hrať významnú úlohu v transformácií ich vzťahu a ich osobností. Derek bude aj naďalej pracovať na tom, aby dokončil ich vysnívaný dom, no stále nie je presvedčený o tom, či a kedy sa vráti k Meredith. Navyše po vyhadzove Meredith z nemocnice bude mať dostatok času o sebe premýšlať.


Preto všetci dúfame, že ich už konečne manželstvo sa dá do poriadku. Meredith bude musieť prejsť podobnou cestou ako Alex a uvedomiť si, že naozaj spravila chybu a aj napriek jej nezištnej pomoci Adele, city budú musieť ísť bokom. Navyše bude defintivíne prepustená z programu. Dereka taktiež čaká veľké rodinné stretnutie, do Seattlu pricestuje jeho matka a aj sestra, ktoré určite budú naliehať naňho, aby dal vzťah s Meredith do poriadku. Taktiež sa môžete tešiť na veľké prekvapenie, ktoré sa bude týkať April Kepner, áno konečne sa s niekým vyspí, no určite bude prekvapení, kto to bude, to však neprezradím. Kto si myslel, že tehotenstvo herečky Sarah Drew (April) sa zahrnie do deja, tak sa mýli. Autorka seriálu Shonda Rhimes potvrdila informáciu, že sa jej nezdá správne, aby April hneď otehotnela, vychádzalo by to tak, že jej prvý sex by znamenal aj splodenie potomka, touto cestou však April nepôjde. Jej tehotenstvo sa bude teda maskovať a v čase jej pôrodu sa April na pár epizód vytratí a následne sa vráti, podobne ako počas 7.série postava Arizony a v 6.série Meredith, vtedy herečky priviedli na svet potomkov a tvorcovia seriálu im dopriali ten najvyšší komfort aj v mieste natáčania, kde im pripravili menšiu škôlku pre deti, zatiaľ čo ich rodičia pracujú. Takže aj Sarah Drew sa bude môcť čo najskôr vrátiť do seriálu. Taktiež budeme svedkami stále zhoršujúceho sa zdravotného stavu Adele Webber, zdá sa, že liek na ňu nezaberá a tak šéfa Webbera čakajú veľmi ťažké časy a bude musieť byť Adele veľkou oporou. Svoje odhodlanie podporí aj asi najťažším rozhodnutím vo svojom živote, rozhodne sa totiť odstúpiť z miesta šéfa chirurgie a na jeho miesto nastúpi Owen Hunt. Práve pre Owena sa začína hektické obdobie, jeho manželstvo s Cristinou dostáva vážne trhliny kvôli jej nechcenému tehotenstvu a teraz navyše musí riadiť nemocnicu, má svoju víziu práce, chce aby sa zo Seatlle Grace Mercy West stala moderná nemocnica hodná 21.storočia plná prestížnych lekárov a zákrokov. No vybudovať si rešpekt ako mal šéf Webber ho bude stáť mnoho síl. Druhou veľkou témou bude tehotenstvo Cristiny a už v úvodných minútach novej série sa dozvieme, či Cristina dodržala slovo a išla na objednaný potrat alebo si vytúžené Owenove dieťa nechala a aký to bude mať vplyv na ich manželstvo. Mnohí sa však obávajú, že ak Cristina dodrží svoje slovo a pôjde na potrat, tak Owen sa s ňou okamžite rozvedie. Tvorcovia však jedným dodávajú, že tento pár čaká veľmi turbulentné obdobie, avšak nádej pre nich tu stále je a budete iste veľmi prekvapení z istých rozhodnutí, ktoré tento pár spraví. Tiež uvidíme aj rodinu Jacksona Averyho, konkrétne jeho mamu a toto všetko sa bude diať na pozadí veľkej lekárskej drámy a všetci budú musieť zachrániť, čo najviac ľudí a nemyslieť na svoje zničené osobné životy. Iste sa všetci pýtate, prečo práve Owen sa stane novým šéfom a nebude to Miranda Bailey, ktorej vždy Webber hovoril, že raz bude to práve ona, ktorá bude šéfovať nemocnici. Webber však bude mať svoje dôvody, aby „ušetril“ Baileyovú, ona však bude sklamaná a nahnevaná, no ako správna profesionálka, bude toto rozhodnutie rešpektovať. Mirandu však čaká aj milostný trojuholník. Do Seattlu sa totiž vráti jej bývalý priateľ, ktorý ju opustíl v úvode 6.série. Herec Jason George, ktorý Grey´s Anatomy opustil pre úlohu v seriáli Off the Map, ktorý však pre nízku sledovanosť bol po jednej sérii zrušený, teraz opäť hlási návrat a aj keď zatiaľ je pravý dôvod návratu je nejasný, jedno vieme iste, bude bojovať opäť o Mirandu, tá však prežíva vzťah so zdravotným „bratom“ Elliom. Vznikne tak nový milostný trojuholník, kto však vyhrá zatiaľ nevieme. Odpoveď sa dozvieme už v nasledujúcich týždňoch.


: : : blog o seriáloch : : :

váš svet seriálov

 

blogoserialoch@gmail.com

 

 

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

The Originals – krvilačných nič neporazí. Dokázali sa vyhnúť svojmu koncu

18.07.2017

Upírska epocha sa nekončí. Pôvodní upíri zabojovali o svoje prežitie a dočkajú sa 5.série! Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej viac »

Supergirl – niekedy je menej hrdinov viac

12.07.2017

Dievča z ocele prežilo presuny medzi stanicami a má jasnú budúcnosť! Štvrtý superhrdinský seriál televízie The CW Supergirl má za sebou naozaj perný rok. Presne pred rokom jeho osud nebol viac »

voda

Cena vodného a stočného na strednom Slovensku rastie

27.07.2017 17:27

Ceny vodného a stočného na strednom Slovensku rastú. Podľa SaS za to môže zasahovanie Roberta Fica do regulácie, podľa ÚRSO zvýšené náklady.

Jeff Bezos, Amazon

Bill Gates už nie je najbohatším človekom sveta, nahradil ho zakladateľ Amazonu Bezos

27.07.2017 17:20

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta.

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 946378x
Priemerná čítanosť článkov: 2477x

Autor blogu