Založ si blog

Grey´s Anatomy – najťažšie súboje sú o tých najbližších. ..

gaNepremeškajte finále 12.série!

Aj seriály z pera najúspešnejšej scenáristky Shondy Rhimes, medzi ktoré patrí aj Grey´s Anatomy sa už dnes večer rozlúči s divákmi dvadsiatou štvrtou a teda finálovou epizódou s názvom Family Affair. Seriál tak ukončí neuveriteľný dvanásty rok svojho vysielania, na jeseň sa vráti s 13.sériou a prípadný koniec seriálu nie je rozhodne na programe dňa, práve naopak. Diváci sa stále nevedia nabažiť príbehov lekárov zo Seattlu a túto sezónu aj napriek vysokému a rekordnému číslu série Grey´s Anatomy sa stala najúspešnejšou drámou domovskej televíznej a piatou najsledovanejšou drámou v zámorí. Rating neklesol ani počas dvanásteho roku pod hranicu 2.0, mnohé seriály majú v súčasnosti problém dosiahnuť 1.0, sledovanosť je stabilne nadpriemerná na ôsmich miliónov divákov.

Druhá polovica 12.série začala zhurta pre Meredith, ktorú napadol pacient. Utrpela ťažké zranenia, z ktorých sa liečila dlhé mesiace, zlomená sánka, hluchota , zlomeniny ju pripútali na lôžko bez možnosti pohybu. Pri psychickom zdraví ju držali deti, ale aj jej priatelia. Po dlhej rehabilitácii sa mohla vrátiť do práce, opäť absolvovala už legendárne sedenia s psychológom, ktorým sa vždy vyhýbala a podceňovala, po mnohých životných skúsenostiach tentoraz spolupracovala. Dokonca po prvýkrát od Derekovej smrti si pripustila, že by mohla dať láske druhú šancu. Na scéne sa objavil kolega Thorpe z konkurenčnej nemocnice, ich potenciálny vzťah však nedopadol dobre. Meredith nebola presvedčená o správnosti tohto vzťahu, jej priatelia boli nadšení z toho, že by mohla byť opäť šťastná a zásobili ju argumentmi, prečo by mala do toho ísť. Chápala tým argumentom, dávali jej logiku, no srdce jej hovorilo niečo iné. Nerozišli sa v zlom, Thorpe sa do Meredith skutočne zamiloval a je ochotný na ňu počkať, či však ona mu dá niekedy šancu je otázne. Napätie medzi ňou a Ameliou boli ako na hojdačke. Meredith nevedela zadefinovať nevraživosť, ktorú voči nej prechováva, považovala ju za dobrého človeka, rodinu, výbornú tetu k svojim deťom. Amelii sa ustálil aj vzťah s Owenom, po niekoľkých rozchodoch konečne začali hovoriť o svojej budúcnosti, manželstve a deťoch. Takisto sa jej darilo v práci a celkovo jej život nabral správny smer. Navyše Amelia požiadala Owena o ruku a on súhlasil, kúpil dom a naplánovali rýchlu svadbu, ktorá by sa mala odohrať v dnešnom finále. A to bol dôvod, ktorý Meredith tak veľmi štval. Po Derekovej smrti sa musela zmieriť a prežiť si mnohé situácie, Amelia prevzala jeho miesto v práci, v živote a Meredith zostala stále sama. Owen je bývalý manžel Cristiny a teraz by si mal vziať Ameliu. Amelia bola vždy tá zlá, tá problémová sestra, ktorej trebalo vždy pomôcť a na to tu bol Derek. Teraz už to tak nebude, nikdy. Vysvetlila sa aj záhada Owenovej sestry a z toho vyplývajúca nenávisť medzi ním a Riggsom. Ukázalo sa, že utajovaná sestra Owana, o ktorej nikdy nehovoril milovala Riggsa. Obaja slúžili v armáde, lenže Riggs ju podvádzal a keď to zistila, nastúpila do vrtuľníka, ktorý ju mal odviezť domov a ten sa zrútil a ona zahynula. Owen Riggsa obviňoval z jej smrti a nevedel mu odpustiť takúto zradu, obaja si našli cestu ako sa stretávať, čo najmenej v práci, aby nevznikali konflikty. Prekvapujúco Riggs Meredith imponoval, pretože vedel správne pomenovať pocity Meredith a to jej imponovalo. Bilo sa v nej presvedčenie o tom, že sľúbila Owenovi, že Riggsa nebude mať rada kvôli smrti jeho sestry. Lenže mu neodolala. Na vzťah s Riggsom bola pripravená, práve on by mal byť ten prvý, kto zaplní jej život po Derekovi.

Druhá polovica 12.série bola najmä krachujúcich vzťahoch rozbitých vzťahoch. Maggie sa rozišla so sťážistom De Lucom, po tom, čo oficiálne potvrdila tento vzťah. De Luca sa zľakol záväzkov a radšej zo vzťahu po dohode odišiel. Veľký súboj o deti sa rozohral medzi April a Jacksonom a medzi Arizonou a Callie. April zistila, že je konečne tehotná a dieťa je zdravé. Dozvedela sa to v deň rozvodu a aj napriek tomu podpísala papiere, nechcela, aby Jackson bol s ňou iba kvôli dieťaťu. Jackson bol spočiatku urazený na April, nevedel jej odpustiť tento podraz, potom musel uznať, že spravila správnu vec, druhým problémom bolo, že obaja mali rozdielne pohľady na východu dieťaťa, v ktorých sa ako dve samostatné osoby, ktoré nemusia robiť kompromisy. Všetko vygradovalo tým, že April o súdny zákaz priblíženia voči Jacksonovi, do všetkého sa zaplietla Jacksonova matka Catherine, ktorá prišla aj so svojou armádou právnikov a mala dokonalý plán ako získať výhradnú starostlivosť. Našťastie sa dokázali dohodnúť pre dobro nenarodeného bábätka a April sa rozhodla, že Jacksona nevynechá z niečoho. Dohodu o dcéru Sofiu nevedeli uzavrieť Arizona s Callie. Callie totiž sa mala odsťahovať spolu s Penny do New Yorku, kde Penny získala ročný prestížny grant. Pozabudla však nato, že odsťahovať sa na druhú stranu krajiny nebude také ľahké a spoliehala sa nato, že Arizona na všetko prikývne. Mýlila sa. Obe sa tak stretli pred súdom, ktorý rozhodol v prospech Arizony, Callie sa nevyplatilo, že na svoju exmanželku vytiahla všetky špinu a všetko obrátila proti nej. Zdrvená Callie sa rozišla s Penny a musela zabudnúť na možno svoju lepšiu budúcnosť.

Diskutabilné pochybenie rozdelilo aj manželov Bena a Baileyovú. Ben v niekoľkých prípadov priveľmi riskoval a mnohým prekážalo jeho vysoké sebavedomie, počas jedného prípadu na chodbe nemocnice musel porodiť dieťa, prípad dopadol tragicky, no nemusel. Ešte predtým ako začal sa otvoril výťah, o ktorom tvrdil, že ho v zápale nevnímal. Baileyová ako šéfka chirurgie sa snažila prípad vnímať nestranne, nedalo sa. Ponechala si síce možnosť definitívneho rozhodnutia, zriadila komisiu, ktorá jej mala odporučiť výsledok. Tí dali Benovi za pravdu, no ona bola presvedčená o veľkom osobnom zlyhaní. V štandardnom prípade by ako rezident bol okamžite prepustený, takto dostal iba polročný dištanc, ktorý sa rozhodol zčasti ignorovať a vrátil sa na operačné sály ako anesteziológ. Miranda bola sklamaná zo správania svojho manžela a zavládla tichá domácnosť, obe strany si mysleli, že sú v práve. Smutný príbeh si zažila aj Stephanie, ktorá sa zamilovala do svojho pacienta, hudobníka Kyla. Bála sa však silných citov a tak radšej po čase zvolila rozchod, jeho zdravotný stav sledovala a bola vždy nablízku. Kyle však poslednú operáciu mozgu neprežil, ešte predtým sa však aspoň so Stephanie udobril, bola presvedčená o tom, že Kyle mohol prežiť, ak by Amelia nezvolila riskantnú operáciu. Zatiaľ, čo Amelia sa dočkala kladnej odpovede na žiadosť o ruku, Alex sa jej po tretíkrát nedočkal. Chcel si Jo vziať, nechal jej priestor a rozumel jej váhaniu, lenže tentokrát to chcel už zmeniť. Ona mu nebola schopná kladne odpovedať a opäť ho odmietla. Alexa jej reakcia zaskočila a ich dlhoročný vzťah sa dostal definitívne do slepej uličky. Dokáže Alex s Jo ešte žiť?

Ako už býva zvykom, každoročné finále je v znamení veľkých zvratov, tragédií, či už osobných alebo živelných. Tento rok vyzerá tak, že opäť sa na pretras ako minulý rok dostanú tie osobné vzťahy, počas mesiacov diváci sledovali hádky, rozchody a škody, ktoré jednotlivé postavy napáchali a rozlúčka bude ešte vyhrotenejšia. Jo odhalí Alexovi tajomstvá, o ktorých bola rozhodnutá nikdy nehovoriť, jej komplikované detstvo strávené na ulici ju ovplyvnilo natoľko, že teraz ako dospelá sa bojí veľkých záväzkov. Callie sa bude naďalej ťažko vysporiadať so situáciou, že súd jej odobral dcéru, Arizona jej nebude vedieť odpustiť pranierovanie na súde a patrične jej dá pocítiť, avšak bude musieť byť obozretná kvôli malej Sofii. Ben bude zachraňovať život svoju priateľovi, ale najdôležitejšia udalosť bude nečakaná a rýchla svadba Owena a Amelie. Príde Amelia k oltáru alebo sa tradične zľakne rýchlo vyvíjajúceho sa vzťahu a opäť nebude schopná žiť normálnym životom.

April s Jacksonom ako sobášni hostia zažijú veselicu v inom slova zmysle, keď April začne rodiť. Lenže v meste bude zúriť búrka a April zostane sama iba s Benom a pomoc nebude môcť prísť včas. Lenže Ben pri poslednom pôrode zlyhal, zopakuje svoje chyby?

main logo 2014

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

The Originals – krvilačných nič neporazí. Dokázali sa vyhnúť svojmu koncu

18.07.2017

Upírska epocha sa nekončí. Pôvodní upíri zabojovali o svoje prežitie a dočkajú sa 5.série! Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej viac »

Supergirl – niekedy je menej hrdinov viac

12.07.2017

Dievča z ocele prežilo presuny medzi stanicami a má jasnú budúcnosť! Štvrtý superhrdinský seriál televízie The CW Supergirl má za sebou naozaj perný rok. Presne pred rokom jeho osud nebol viac »

voda

Cena vodného a stočného na strednom Slovensku rastie

27.07.2017 17:27

Ceny vodného a stočného na strednom Slovensku rastú. Podľa SaS za to môže zasahovanie Roberta Fica do regulácie, podľa ÚRSO zvýšené náklady.

Jeff Bezos, Amazon

Bill Gates už nie je najbohatším človekom sveta, nahradil ho zakladateľ Amazonu Bezos

27.07.2017 17:20

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta.

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 946337x
Priemerná čítanosť článkov: 2477x

Autor blogu