Založ si blog

Gotham – nové hrozby budú striehnuť v uliciach!

gothamAko sa skončila 2.séria?

Televízia FOX sa rozlúčila s druhou sériou Gothamu v druhej polovici mája epizódou nazvanou Transference, ktorá uzavrela príbeh, avšak odhalila mnoho odkazov a potenciálnych dejových zápletiek v potvrdenej 3.sérii, ktorá sa začne vysielať od 19.septembra. Sledovanosťou, žiaľ, finále vôbec neoslnilo a naďalej si držalo nízke, hoci stabilné hodnoty, ktoré Gotham udržiaval niekoľko mesiacov. Celkovo si epizódu pozrelo 3.61 milióna divákov s ratingom 1.3, nič to však nemení na fakte, že FOX svojmu seriálu naplno verí a nechystajú sa žiadne škrty v počte epizód alebo v zmene vysielacieho slotu. Ako z prvých televízií práve FOX avizoval výraznú zmenu v ponímaní vývoja sledovanosti jednotlivých seriálov, pretože divácke zvyky sa v poslednom čase výrazne zmenili. To je istou útechou pre divákov, ktorí sa obávajú o dlhodobé prežitie obľúbených seriálov s prihliadnutím na klesajúcu sledovanosť. Gotham je pre televíziu istou prestížou a výkladnou seriálovou skriňou, úspech žne nielen vo svete, ale najmä svojím spracovaním si pravidelne vyslúži pochvaly kritikov. Inak to nebolo ani v prípade epizódy Transference, ktorá opäť ponúkla zbesilú jazdu a nechala divákov v netrpezlivom očakávaní ako sa bude dej vyvíjať v tretej sérii, ktorá bude plná monštier, ktoré vznikli z nepodarených experimentov pod vedením Dr. Strangea.

Posledná trištvrtehodinovka pokračovala v rozbehnutom deji, ktorý predznamenala už predposledná epizóda. Celá pozornosť sa zameraná na Arkham a jeho podzemie a zariadenie Indian Hill, ktoré Dr. Strange na príkaz tajnej kancelárky a jej sovej rady musel zničiť a vybrané experimenty presunúť mimo mesta, aby výskum s ľudským telom mohol pokračovať. V spleti chodieb bol uväznený Jim Gordon, ktorého si vzal pod ochranné krídla samotný Strange, aby z neho dostal všetky informácie, k čomu mu pomohlo sérum pravdy, popritom Jim proti svojej vôli vyslovil nahlas svoje trápenia a vnútorných démonov, čo mu na konci pomohlo spraviť vážne rozhodnutia v živote. Medzitým inde bol Lucius Fox spolu s mladým Bruceom Waynom bojovali o svojich život, väznil ich šialený Nygma (budúci Hádankár) a cesta von viedla cez jeho nelogické hádanky, ktoré sa im nepodarilo vyriešiť. V Indian Hill zavládol chaos, Strange zhromaždil vybrané subjekty do jedného autobusu, Fish Mooney vycítila príležitosť dostať sa na slobodu a tak chcela vyskúšať svoje schopnosti na personále. Jej psychickému manipulovaniu nemohol nikto uniknúť a tak pravá ruka Stranga, slečna Peabody bola jej kľúčom ako sa dostať von. V srdci Arkhamu už bola spustená nálož, ktorej sila by zrovnala so zemou celú štvrť a tomu sa nakoniec Jim pokúsil zabrániť. Problémom bola dôveryhodnosť Gordona, keďže Strange vyslal do ulíc jeho dvojníka, Bullock spolu s Barbarou pochopili, že sa nejedná o pravého Jima a to ich nasmerovalo do Indian Hill. Barbara, ktorá už slúžila Penguinovi poskytla cenné informácie od polície o pohybe Stranga, aby tak mohol Oswald dokončiť svoju pomstu za jeho mučenie, keď bol jeho terapeut Strange a spravil z neho bezduchú bábku. Fish sa nakoniec dostala von a uniesla autobus plný monštier, aby si tak vydláždila cestičku k prevzatiu Gothamu a zosadila Penguina. Ani ona však netušila, že existuje tajná kancelárka a jej tribunál, ktorá riadi úplne všetko a ostatní sú len figúrky v jej hre, ktorú rozohrala. Nakoniec sa podarilo Jimovi, Luciusovi a Bruceovi utiecť spod ich útlaku, zneškodnili bombu a zdalo sa, že zločin dostal v meste ďalšiu ranu, z ktorej by sa nemusel tak rýchlo spamätať. Strange prezradil Gordonovi pravdu o kancelárke a jeho nekonečný strach z nej mu napovedal, že pred ním stojí veľmi silný nepriateľ, ktorý ak bude chcieť, zničí všetkých. Chápadlá tribunálu siahajú všade a nikto si nikým nemôže byť istý, či práve on nie je spolupracovník.

Penguin síce nezabil Stranga, ale podarilo sa mu druhýkrát zabiť Thea Galavana alias Azraela, z tohto popola už nevstane, na ktorý ho spálil. Jim sa rozhodol spraviť konečne správny krok a opustil Gotham, aby našiel svoju milovaný Lee a pokúsil sa napraviť škody, ktoré napáchal.

Pozornosť polície sa zamerala na autobus plný monštier, Fish sa nechcela vzdať a spôsobila dopravnú nehodu. Skôr ako polícia, ju našiel Penguin, ktorý skolaboval, keď ju zbadal. Horšie na tom bolo to, že do ulíc mesta sa dostali zvrátené Strangeove experimenty, o ktorých nikto nevie, čo má čakať. Už teraz je jasné, že 3.séria bude ešte temnejšia a zvrátenejšia ako dve predchodkyne. Okrem starých známych postáv, ktoré sa znovu objavia, už ako monštrá, sa objavia aj nové. Veľkou záhadou je dvojník mladého Brucea Wayna, ale aj návrat predchodcu Jokera. Tvorcovia chcú v novej sérii viac Fish Mooney, jej príbeh by mal byť rozsiahlejší, no nestane sa opäť hlavnou postavou. Herečka Jada Pinkett Smith chce viac voľnosti, preto radšej preferuje jasne daný počet epizód, v ktorých bude účinkovať. Preobsadenia sa dočkala Poison Ivy, ktorá v novej sérii dostane viac priestoru a bude jednou z hlavných nepriateliek a jej postava sa viac priblíži jej komiksovej predlohe ako ekologickej teroristky.

main logo 2014

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

The Originals – krvilačných nič neporazí. Dokázali sa vyhnúť svojmu koncu

18.07.2017

Upírska epocha sa nekončí. Pôvodní upíri zabojovali o svoje prežitie a dočkajú sa 5.série! Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej viac »

Supergirl – niekedy je menej hrdinov viac

12.07.2017

Dievča z ocele prežilo presuny medzi stanicami a má jasnú budúcnosť! Štvrtý superhrdinský seriál televízie The CW Supergirl má za sebou naozaj perný rok. Presne pred rokom jeho osud nebol viac »

voda

Cena vodného a stočného na strednom Slovensku rastie

27.07.2017 17:27

Ceny vodného a stočného na strednom Slovensku rastú. Podľa SaS za to môže zasahovanie Roberta Fica do regulácie, podľa ÚRSO zvýšené náklady.

Jeff Bezos, Amazon

Bill Gates už nie je najbohatším človekom sveta, nahradil ho zakladateľ Amazonu Bezos

27.07.2017 17:20

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta.

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 946318x
Priemerná čítanosť článkov: 2477x

Autor blogu