Založ si blog

Preacher – prinavráti stratenú vieru v Boha ten, ktorý ju stratil?

preacherSledujete nový seriálový hit na AMC?

Televízia AMC známa svojou produkciou seriálových hitov ako The Walking Dead, Fear The Walking Dead, Turn, Better Call Saul prípadne The Night Manager počas mája predstavila vo svojom vysielaní novinku, seriál Preacher (Kazateľ). Podľa mnohých nesfilmovateľný komiks sa dostal na obrazovky prostredníctvom 10-dielnej 1.série, pričom vzhľadom na vývoj sledovanosti sa čoskoro diváci dočkajú oznámenia o natáčaní ďalších epizód. Ako sa ukázalo v poslednom čase, najmä po globálnom úspechu The Walking Dead, začala AMC udávať trendy v seriálovom svete, čo sa týka atraktívneho spracovania komplikovaných žánrov akým Preacher bezpochyby je.

Svetová premiéra seriálu sa konala 30.mája, pričom slovenskí a českí diváci majú exkluzívnu možnosť sledovať najnovšie epizódy v pondelok o tretej hodine nadránom alebo v repríze o desiatej večer, keďže AMC pred viac ako rokom vstúpila aj náš trh a prináša exkluzívne premiéry vybraných titulov. Úvodnú epizódu si v zámorí nenechalo ujsť až 2.38 milióna divákov s ratingom 0.8, pričom aktuálne sú odvysielané už prvé štyri epizódy, ktoré si udržali priemernú sledovanosť okolo dvoch miliónov divákov. Preacher je zaujímavý nielen pomerne kontroverznou komiksovou predlohou, ale producentským tímom, ktorý ho priviedol na televízne obrazovky.

Jeden z autorov seriálového spracovania je totiž hollywoodsky herec a veľký fanúšik Preachera Seth Rogen, známy najmä z komediálnych filmov ako Nabúchaná alebo sa predstavil v dvoch pokračovaniach Susedov na zabitie. Rogen má veľkú zásluhu nielen na scenároch, ale aj na vizuálnom prevedení seriálu. Okrem Rogena za zrodom seriálu stojí napríklad aj Evan Goldberg, Sam Catline alebo James Weaver. Herecké obsadenie nezaostáva za zákulisím. V hlavnej úlohe sa predstavil Dominic Cooper (Jesse Custer), v ďalších úlohách účinkujú Joseph Gilgun (Cassidy), Ruth Negga (Tulip), Lucy Griffiths (Emily) W. Earl Brown (Sherriff Root), Anatol Yusef (DeBlanc), Tom Brooke (Fiore), Derek Wilson (Donnie Schenck), Ian Colletti (Eugene/Arseface).

V čom je Preacher tak iný, že by si ho nemal nechať divák ujsť, aj napriek tomu, že nepozná komiksovú predlohu? V seriáli sa na jednom mieste skĺbi nadprirodzeno, súboj dobra a zla, večný súboj neba a pekla, anjelov a démonov a stratená viera hlavného hrdinu. Kazateľ Jesse Custer (Dominic Cooper) pochádza zo západného Texasu, stratil svoju vieru a jeho cieľom je dosiahnuť kráľovstvo nebeské. Je ovládaný tajomnou silou, vďaka ktorej získava nadprirodzené schopnosti. Na svojej ceste sa spojí so svojou drsnou expriateľkou Tulip (Ruth Negga) a írskym priateľom a alkoholikom Cassidym (Joseph Gilgun). Jesse spolu s Texasankou Tulip a Cassidym sú uzamknutí v šialenom svete obývanom postavami z neba i pekla a všetkým, čo sa nachádza niekde medzi týmito dvoma protipólmi. Prinavráti vám vieru ten, kto ju už dávno stratil?

main logo 2014

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

The Originals – krvilačných nič neporazí. Dokázali sa vyhnúť svojmu koncu

18.07.2017

Upírska epocha sa nekončí. Pôvodní upíri zabojovali o svoje prežitie a dočkajú sa 5.série! Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej viac »

Supergirl – niekedy je menej hrdinov viac

12.07.2017

Dievča z ocele prežilo presuny medzi stanicami a má jasnú budúcnosť! Štvrtý superhrdinský seriál televízie The CW Supergirl má za sebou naozaj perný rok. Presne pred rokom jeho osud nebol viac »

voda

Cena vodného a stočného na strednom Slovensku rastie

27.07.2017 17:27

Ceny vodného a stočného na strednom Slovensku rastú. Podľa SaS za to môže zasahovanie Roberta Fica do regulácie, podľa ÚRSO zvýšené náklady.

Jeff Bezos, Amazon

Bill Gates už nie je najbohatším človekom sveta, nahradil ho zakladateľ Amazonu Bezos

27.07.2017 17:20

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta.

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 946320x
Priemerná čítanosť článkov: 2477x

Autor blogu