Založ si blog

Once Upon a Time – odsúdená na nešťastný koniec?

onc6Nepremeškajte premiéru 6.série!

Nedeľné večery na ABC aj počas novej televíznej sezóny budú tradične patriť Once Upon a Time a premiérovej 6.sérii, ktorá štartuje už dnes večer úvodnou epizódou s názvom The Savior. Tvorcovia seriálu avizujú niekoľko výrazných zmien v rámci najnovšej série. Tou prvou je, že šiesta séria nebude obsahovať dva odlišné príbehy, ktoré boli rozdelené do dvoch blokov, ktoré sa vysielali na jeseň a na jar. Tento rok sa predstaví jeden rozsiahly príbeh na celú sezónu, podľa všetkého sa seriál nevyhne každoročnej niekoľkomesačnej prestávke počas zimy. Tou druhou je, že príbeh sa opäť sústredí na Storybrooku, ktorý boli niekoľko rokov zanedbávaný, keďže hrdinovia putovali rôznymi krajinami a boli súčasťou rôznych rozprávkových príbehov mimo mestečka v našej krajine bez mágie, čo bolo tvorcom vyčítaný zo strany divákov a preto to bol aj jeden z dôvodov, prečo predchádzajúca séria patrila medzi tie najmenej sledované. Zdá sa, že sa scenáristi poučili z chýb a nový príbeh nasmerovali späť do Storybrooku a sľubujú návrat k prvej sérii, ktorá bola prelomová v predstavení televíznej zábavy.

Jarné finále piatej série naznačilo akým smerom sa bude uberať príbeh šiestej série, Storybrooke čaká vojna medzi dobrom a zlom. Regina sa zbavila zlej kráľovnej, ktorá prežila pokus o jej zničenie a je odhodlaná pomstiť sa nielen Regine sa jej opovážlivosť, ale aj získať nadvládu. S príchodom oddelenej zlej kráľovnej vznikne nový problém pre Snehulienku a princa Krasoňa, obnoví sa ich odveký boj o život. Navyše o mestečko sa bude usilovať démonický doktor Jekyll a otvoril sa priestor pre príchod nových rozprávkových postáv z krajiny nevypovedaných príbehov. Minulý rok diváci spoznali mytológiu o Temných, tento rok to bude príbeh o Spasiteľoch, Emma tak zistí osud, ktorý ju zrejme čaká a nemusí ju čakať šťastný koniec.

Príbehy o Spasiteľoch sa tiahnu všetkými generáciami a v rámci toho sa tvorcovia po rokoch sľubovania predstavia príbeh o Aladinovi (Deniz Akdeniz), ktorý je taktiež Spasiteľom a jeho príbeh je tragický. Emma teda bude musieť bojovať proti osudu a pokúsiť sa získať pre svoj život šťastný koniec. Neustále bojovanie zo zlom a zachraňovanie svojich najbližších každého Spasiteľa časom zničilo. Emma s Hookom teraz prežíva konečne šťastné obdobie a dokáže milovať. V úlohe jeho lásky Jasmine sa predstaví herečky Karen David zo seriálu Galavant a zlého Jafara stvárni známy herec Oded Fehr. Okrem iného sa v nových príbehoch objaví aj legendárny Sindibád a Šeherezáda, kapitán Nemo, gróf Monte Christo, grécky boh snov Morpheus. Vráti sa aj doktor Whale, po niekoľkých sezónach sa znova objaví Popoluška s manželom a Archie.

Záver piatej série nebol priaznivý pre Belle, ktorá na seba zoslala spiacu kliatbu, aby ochránila svoje nenarodené dieťa a skončila v Pandorinej skrinke, ktorú ukradol Jekyll, aby mohol uzavrieť s Goldom dohodu o ovládnutí Storybrooku. Gold bude chcieť získať svoju lásku späť a získať si jej srdce. V tejto sérii spoznajú príbeh Belle ešte podrobnejšie a čoskoro sa vráti naplno do deja, jej absencia bola spôsobená tehotenstvom herečky Emilie de Ravin.

blo19

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

The Originals – krvilačných nič neporazí. Dokázali sa vyhnúť svojmu koncu

18.07.2017

Upírska epocha sa nekončí. Pôvodní upíri zabojovali o svoje prežitie a dočkajú sa 5.série! Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej viac »

Supergirl – niekedy je menej hrdinov viac

12.07.2017

Dievča z ocele prežilo presuny medzi stanicami a má jasnú budúcnosť! Štvrtý superhrdinský seriál televízie The CW Supergirl má za sebou naozaj perný rok. Presne pred rokom jeho osud nebol viac »

voda

Cena vodného a stočného na strednom Slovensku rastie

27.07.2017 17:27

Ceny vodného a stočného na strednom Slovensku rastú. Podľa SaS za to môže zasahovanie Roberta Fica do regulácie, podľa ÚRSO zvýšené náklady.

Jeff Bezos, Amazon

Bill Gates už nie je najbohatším človekom sveta, nahradil ho zakladateľ Amazonu Bezos

27.07.2017 17:20

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta.

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 946326x
Priemerná čítanosť článkov: 2477x

Autor blogu