Založ si blog

Preacher – Boh zmizol. Nájde ho ten, ktorý v neho neverí?

preacherNepremeškajte premiéru seriálu, v ktorom sa nikto nebojí ani Boha, ani diabla!

Súboj medzi nebom a peklom je nekonečný a večný, ale čo sa stane ak jednu stranu tento boj omrzí a zmizne? Čo ak zmizne Boh a odveká rovnováha bude narušená? Odpoveď je jasná – je potrebné  nájsť samotného Boha! Tejto úlohy sa zhostí legendárny Preacher vo svojej druhej sérii, ktorá už vo štvrtok večer o 22.00 bude mať česko-slovenskú premiéru na AMC. Ďalšou dobrou správou pre tých, ktorí nemajú radi dabing, nová séria sa bude vysielať v pôvodnom znení s titulkami a v rámci premiéry sa odvysielajú hneď dve časti za sebou. Keď sa objavila iniciatíva priviesť ďalší komiks do hraného seriálu, mnohí hovorili o Preacherovi, že je to nesfilmovateľný projekt. Televízia AMC známa seriálovými hitmi ako The Walking Dead a spin-off Fear The Walking Dead, či ďalších hitov Son, Better Call Saul, Into to Badlands opäť zariskovala a objednala si 10-dielnu úvodnú sériu, pod ktorú sa podpísalo trio tvorcov Seth Rogen, Evan Goldberg a Sam Catlin. Overené trio držalo pevne v rukách aj vznik druhej série. Premiéru Preachera v minulom roku si nenechalo ujsť takmer 2.4 milíóna divákov a bolo jasné, že Preacher nepovedal posledné slovo. Ostatné epizódy si držali stabilnú sledovanosť v priemere na úrovni 1.7 milióna divákov a nebolo prekvapením, keď si AMC objednala aj druhú sériu, ktorá bude mať dokonca rovno 13 epizód.

Nadprirodzené schopnosti, netradičné ľudské osudy, ale tiež temná komediálna dráma. Presne taká bola úspešná prvá séria seriálu, k tomu si treba pripočítať expresívnejšie spracovanie, ktoré sa nakoniec ukázalo ako atraktívne a charakteristické pre Preachera. Prvá séria počas desiatich epizód stihla predstaviť hlavnú postavu, Jesseho, ktorého ovládala tajomná sila, vďaka ktorej získal zvláštne schopnosti. Navyše stratil svoju vieru a jeho cieľom je dosiahnuť kráľovstvo nebeské.  Na svojej ceste sa spojil so svojou drsnou ex-priateľkou Tulip a írskym vandrákom Cassidym. Spoločne sa tak ocitli v šialenom svete, ktorý je obývaný postavami z neba a z pekla a všetkým, čo sa nachádza niekde medzi týmito dvoma protipólmi. Nechýbali ani stretnutia s démonmi a anjelmi. Diváci tak dostali možnosť pozrieť si svet, o ktorom sa väčšinou len s rešpektom hovorí a drží sa odstup a najmä sa vybudovala celá mytológia postáv, ktorá plynulo pokračuje v nových epizódach 2.série. Podľa tvorcov divákov čaká v druhom roku vysielania perverzná a absurdná cesta za hľadaním Boha. Tí svojou kreativitou dokázali, že niečo s nálepkou nesfilmovateľného je len mýtus pre ľudí s malou predstavivosťou.

Okrem pôvodných tvorcov v druhej sérii nenastali ani zmeny v hereckom obsadení. Diváci dostanú to, načo sú zvyknutí a čo očakávajú. V hlavných úlohách sa predstaví Dominic Cooper (Jesse Custer), Joseph Gilgun (Cassidy), Ruth Negga (Tulip), ktorí sa ocitnú uprostred pozemského boja medzi peklom a nebom a nekonečnej nenávisti medzi oboma stranami. Nájsť Boha nebude jednoduché. Traja priatelia sa budú musieť vysporiadať so zákernými tajnými agentmi, svätými zabijakmi aj nezastaviteľným zloduchom z pekla. Preacher bude musieť hľadať toho, v ktorého existenciu ani neverí a myslí si o ňom svoje.

blo19

The Flash – budúcnosť sa chce stať, niet pred ňou úniku

25.07.2017

Tretia séria bola kvalitatívne najlepšia, sledovanosť po prvýkrát klesla! Keď pred tromi rokmi vtrhol na televízne obrazovky The CW najrýchlejší človek na svete – The Flash, razom sa z neho viac »

The Originals – krvilačných nič neporazí. Dokázali sa vyhnúť svojmu koncu

18.07.2017

Upírska epocha sa nekončí. Pôvodní upíri zabojovali o svoje prežitie a dočkajú sa 5.série! Nad upírmi sa v posledných mesiacoch poriadne zmrákalo a už sa zdalo, že sa po takmer dekáde upírskej viac »

Supergirl – niekedy je menej hrdinov viac

12.07.2017

Dievča z ocele prežilo presuny medzi stanicami a má jasnú budúcnosť! Štvrtý superhrdinský seriál televízie The CW Supergirl má za sebou naozaj perný rok. Presne pred rokom jeho osud nebol viac »

voda

Cena vodného a stočného na strednom Slovensku rastie

27.07.2017 17:27

Ceny vodného a stočného na strednom Slovensku rastú. Podľa SaS za to môže zasahovanie Roberta Fica do regulácie, podľa ÚRSO zvýšené náklady.

Jeff Bezos, Amazon

Bill Gates už nie je najbohatším človekom sveta, nahradil ho zakladateľ Amazonu Bezos

27.07.2017 17:20

Zakladateľ internetového obchodu Amazon Jeff Bezos sa stal najbohatším človekom sveta.

Theresa Mayová

Brexit a možné clá Britániu prudko spomalia

27.07.2017 16:00

Britov čakajú po brexite roky prudkého spomalenia ekonomiky. Ekonomický dosah pocítia aj Európania, najmä ak sa po brexite opätovne zavedú clá na tovary.

Samsung, Q7, QLED

Samsung vykázal rekordný zisk

27.07.2017 15:20

Samsung za apríl až jún vykázal rekordný zisk. Boom v odvetví pamäťových čipov prispel k rastu čistého zisku juhokórejskej firmy na 9,7 miliardy USD.

Radovan Vávra

Najaktuálnejšie informácie o vybraných amerických seriáloch na jednom mieste! Sledujte Blog o seriáloch na Facebooku, Twitteri, Google +, Linkedine, Instagrame! (Autor je online editor spravodajstva na pravda.sk)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 946286x
Priemerná čítanosť článkov: 2477x

Autor blogu